top of page

Święto Niepodległości w Czasławiu

W listopadowy wieczór, w przededniu Święta Niepodległości odbyła się w Czasławiu uroczysta akademia przygotowana przez grono pedagogiczne i dzieci ze społecznej Szkoły Podstawowej.

Tym razem wieczornica odbyła się w gościnnych progach domu weselnego, a to za sprawą letniej powodzi, która przetoczyła się – a raczej przelała – przez budynek szkolny, siejąc spustoszenie i dewastując salę gimnastyczną i parter budynku. Jednak wspaniała postawa społeczności Czasławia pozwoliła na szybkie usunięcie szkód i wyremontowanie budynku. Aktualnie na ukończeniu jest parkiet w sali gimnastycznej i stąd decyzja, aby uroczystość odbyła się poza terenem Szkoły.

Sama wieczornica rozpoczęła się od podziękowań dla najbardziej zaangażowanych w ratowanie, zabezpieczenie i wyremontowanie szkoły rodziców i mieszkańców. Następnie wprowadzono sztandar i odśpiewaliśmy hymn. Dzieci przygotowały program historyczny o kolejnych zrywach wolnościowych, aż do odzyskania niepodległości w 1918 roku.

Po części artystycznej pani Dyrektor zaprosiła wszystkich uczestników do lekcji śpiewania niepodległościowych i patriotycznych pieśni. Oj, piękne to było śpiewanie w którym uczestniczyli i starzy i młodzi. Nawet maluchy z pierwszej klasy śpiewały, mimo, że jeszcze nie potrafią czytać!

W imieniu KKSL wręczyliśmy z Krysią dwa piękne albumy o „Szkole Marzeń” – czyli Wyższej Oficerskiej Szkole Sił Powietrznych w Dęblinie. Może któryś z wychowanków tej zacnej szkoły trafi tam niebawem…

Po części artystycznej zaproszono nas do degustacji różnych pysznych smakołyków. Opuszczając gościnnych gospodarzy, po raz kolejny doszliśmy do wniosku, że tutaj, w tej małej czasławskiej ojczyźnie dobrze wychowują dzieci. I niech tak pozostanie, czego Im serdecznie życzymy. Do następnego spotkania.

20141110_191319
20141110_191353
20141110_191400
20141110_192223
1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page