top of page

Święto Terenowych Organów Administracji Wojskowej w 100 rocznicę ich powstania

W dniu 23 października 2018 roku, na zaproszenie Szefa WSzW w Krakowie płk Marcina Żala, przedstawiciele seniorów lotnictwa wzięli udział w centralnych obchodach Święta.

Uroczystości rozpoczęły się mszą w kościele garnizonowym, po której odsłonięto pamiątkową tablicę upamiętniającą 100-lecie Administracji Wojskowej.

Następnie zaproszeni goście przejechali do Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie. Tam, o godzinie 12.00 odbył się uroczysty apel z okazji Święta. Oczywiście z najwyższymi honorami, Hymnem Państwowym, oraz w asyście pocztu sztandarowego.

Decyzją Ministra Obrony Narodowej wyróżniający się oficerowie i pracownicy cywilni wojska otrzymali odznaczenia wojskowe. Również dowództwo generalne WP oraz szef WSzW w Krakowie okazali się hojni i przyznali wiele wyróżnień. Wśród wyróżnionych znalazł się dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie – Krzysztof Radwan oraz prezes Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa i Rady Seniorów Lotnictwa – Leszek Mańkowski, którzy otrzymali pamiątkowy medal „100 lecia Odzyskania Niepodległości”

Po zakończeniu ceremonii wyprowadzono sztandar i rozpoczął się koncert w wykonaniu Orkiestry Garnizonu Kraków. Trzeba przyznać, że blisko stu letnia orkiestra gra na najwyższym poziomie. Zademonstrowała program składający się zarówno z marszów i piosenek wojskowych jak i światowego repertuaru muzyki rozrywkowej. Znakomita muzyka i znakomite uniformy muzyków sprawiły, że publiczność była zachwycona i nagrodziła wykonawców gromkimi brawami…

Po koncercie udano się na tradycyjny poczęstunek wojskowy, gdzie – między innymi – wzniesiono toast za pomyślność Wojskowej Administracji…


1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page