top of page

36 Msza św. za lotników

10 grudnia w kościele o. Kapucynów w Krakowie, odbyła się już 36 M

sza święta za lotników, celebrowana przez o. Dominika Orczykowskiego.  Na mszę zjechali lotnicy z całej Polski. W tym roku przybyły trzy poczty sztandarowe organizacji lotniczych i jeden, harcerski. Poczty sztandarowe wystawiły: Warszawski Klub Seniorów Lotnictwa, Stowarzyszenie Lotników Polski Południowej, 19 Krakowska Drużyna Harcerzy – Lotników im Żwirki i Wigury oraz Krakowski Klub Seniorów Lotnictwa. Jak co roku ojciec Dominik odczytał listę lotników, którzy w ostatnim roku zginęli tragicznie w wypadkach lotniczych lub zmarli, którzy odeszli do „Niebiańskiego aeroklubu”.

O. Dominik pożegnał w swoim życiu wielu lotników, ale przy czytaniu dwóch nazwisk zadrżał Mu głos. Byli to Jego przyjaciele: Andrzej Zalasiński i Ryszard Jaworz-Dutka…

Po mszy zgromadzeni udali się do Kaplicy Matki Bożej Loretańskiej, gdzie modlono się za lotników. Z kaplicy pomaszerowaliśmy się na dziedziniec kościoła, gdzie wykonaliśmy pamiątkowe fotki. Szczególnie imponująco wyglądały nasze lotnicze sztandary. Tradycyjnie już spotkaliśmy się na poczęstunku u Kapucynów, gdzie składaliśmy sobie życzenia. Było uroczyście, były też spotkania po latach, kiedy odnaleźli się starzy przyjaciele. Życzono sobie przede wszystkim zdrowia, bo w kręgu seniorów to sprawa najważniejsza. Całe nasze spotkanie – to w kościele i to z opłatkiem – uwiecznił na fotografiach nasz przyjaciel Adam Sobieraj, za co mu serdecznie dziękuję. Dziękuję też członkom pocztu sztandarowego KKSL – Heniowi Serdzie i Leszkowi Baranowskiemu. Poniżej prezentuję fotki z naszego spotkania.

IMG_2819
IMG_2820
IMG_2824
IMG_2827
IMG_2835
IMG_2839
IMG_2840
IMG_2843
IMG_2846
IMG_2847
IMG_2849
IMG_2850
IMG_2853
IMG_2854
IMG_2863
4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page