top of page

Buduj z nami pomnik „Chwała Lotnikom Polskim”

Żeby nie było! Uważam, że w Polsce mamy już dość pomników i wystarczy o nie dbać, aby mieć co robić, ale ten, budowany z okazji 100 – lecia Lotnictwa Polskiego musi powstać! I dlatego zaangażowałem się w prace Komitetu Budowy Pomnika. Zrobię to, bo uważam, że cel jest szczytny. Tym bardziej, że jak rzadko gdzie, Twórcy nie skupili się wyłącznie na jednym rodzaju lotnictwa, lecz pokazali wszystkie. I za to Im chwała. Chwała wszystkim lotnikom, którzy przez okres wieku zasłużyli na wieczną pamięć…

Przedstawiam filmik, który powstał w Krakowie, na starym, pierwszym lotnisku Rzeczpospolitej w Rakowicach-Czyżynach. Film wykonał młody człowiek, Marek SIUTA – z kanału YT  Zabytki Nieba –  którego trudno by posądzić o jakieś specjalne sympatie. Jedno jest pewne – to młody miłośnik historii lotnictwa, i nie boję się użyć tego słowa – patriota!

Okażcie więc kochani miłość do lotnictwa i sypnijcie groszem – choćby najmniejszym – aby pomnik powstał do sierpnia 2018 roku, kiedy to święcić będziemy tą piękną, okrągłą rocznicę.


1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page