top of page

Dzień patrona w Morawicy

12 października 2023 roku delegacja seniorów krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa uczestniczyła w obchodach święta patrona Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Morawicy, którym jest kpt pil. Mieczysław MEDWECKI.Uroczystość połączona była ze ślubowaniem pierwszoklasistów i „Dniem Nauczyciela”. Zespół szkolny jest nowo zbudowanym, pięknym obiektem, na terenie którego znajduje się obelisk poświęcony bohaterskiemu pilotowi, który jako pierwszy pilot zginął w walce powietrznej w II wojnie światowej.

Krystyna Mańkowska i Henryk Serda przy obelisku.

Grono nauczycielskie wraz z uczniami przygotowało program artystyczno-patriotyczny a chór szkolny odśpiewał między innymi piękny hymn Szkoły. Odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków oraz złożono życzenia nauczycielom placówki. W czasie uroczystości przyjęto na stan szkoły mundur galowy oficera lotnictwa przekazany przez rodzinę zmarłego lotnika.

W imieniu seniorów prezes KKSL podziękował za zaproszenie na ręce dyr. Zbigniewa Pawłowskiego oraz złożył życzenia uczniom i Ich nauczycielom.

Po uroczystości zostaliśmy zaproszeni na kawę i pyszne wypieki autorstwa rodziców. Była to również chwila na mniej oficjalne rozmowy o codziennym życiu Szkoły. Dal Szkoły przekazaliśmy upominek w postaci „Słownika Biograficznego Członków Krakowskiego KSL” i Medalu 60-lecia KKSL. Nasz Klub reprezentowali: Krysia i Leszek Mańkowscy oraz wiceprezes Henryk Serda.

Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia w przyszłym roku.

Tekst i foto Leszek Mańkowski

30 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page