top of page

Gdów zorganizuje zawody balonowe w 2018 roku

14 listopada 2017 roku krakowscy baloniści odwiedzili wójta Gminy Gdów, pana Zbigniewa Wojasa. Wizyta ta miała dwa cele. Po pierwsze delegacja w składzie; Sabina Hawryłko, Marek Michalec i Leszek Mańkowski podziękowała Wójtowi za pomoc w organizacji zawodów balonowych w 2017 roku.

Po drugie, otrzymaliśmy zapewnienie, że Gmina Gdów jest gotowa do organizacji III Fiesty Balonowej, której termin wyznaczono na 8 – 10 czerwca 2018 roku. Bazą Fiesty będzie gościnny kemping „Grosik” na gdowskim Zarabiu.

Fiesty w Gdowie są kontynuacją wiele lat organizowanych przez Bochnię zawodów. Dwa lata temu gmina Bochnia straciła zainteresowanie organizacją tej widowiskowej imprezy, co natychmiast wykorzystał energiczny włodarz Gdowa – Zbigniew Wojas. Gmina Gdów oferuje piękne tereny do uprawiania baloniarstwa, stąd impreza „chwyciła” i w przyszłym roku będziemy rozgrywali już trzecie zawody. Starty aerostatów ze względu na swoją widowiskowość stanowią nie lada atrakcję dla mieszkańców i przyjezdnych gości.

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page