top of page

Jubileusz Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa

35 lat ma Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa im. Gen pil. Ludomiła Rayskiego. Dzisiaj odbyło się uroczyste zebranie klubu na którym wręczono wyróżniającym się członkom odznaczenia przyznane przez Aeroklub Polski. Osobiście miałem zaszczyt wręczyć na ręce prezesa – Witolda Ostrowskiego – po raz pierwszy przyznane wyróżnienie Rady Seniorów Lotnictwa, czyli „Medal Rady”. W imieniu Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa wręczyłem również „Medal 50 lecia KKSL”

Na uroczystość przybył Prezydent Krosna, pan Piotr Przytocki, który pokrótce omówił sprawy związane z budową pasa startowego i rozbudowy lotniska. Złożył również zebranym życzenia dalszych sukcesów w działalności historycznej, mającej na celu ocalanie od zapomnienia chlubnych kart lotnictwa na Podkarpaciu, oraz życzenia świąteczno-noworoczne.

Witold Ostrowski wygłosił referat, w którym streścił 35 lat działalności Krośnieńskiego KSL. Z okazji tego pięknego jubileuszu wydano księgę p.t. „70 lat Aeroklubu Podkarpackiego 1945 – 2015 / 100 lat Lotnictwa na Podkarpaciu 1915 – 2015”, która jest pracą zbiorową pod redakcją Witolda Ostrowskiego. Opasłe tomisko liczące ponad 600 stron jest skarbnicą wiedzy o lotnictwie Podkarpacia i jest bogato ilustrowane, zawierając często unikatowe fotografie.

A później złożyliśmy sobie życzenia, wśród których najczęstszym było życzenie zdrowia, i żebyśmy mogli się jak najdłużej spotykać w tak zacnym gronie. Żeby tak o „suchym pysku” nie świętować, gospodarze przygotowali poczęstunek. Barszcz z uszkami, pierogi i śledzika. A na deser był kawa pod ciacho. Wszystko było pyszne. Niestety, jak to zwykle bywa, w dobrym towarzystwie czas szybko upłynął i nadszedł czas rozstania.

Przyjaciele krośniacy! Życzę wam samych sukcesów w nadchodzącym roku i do spotkania wkrótce!

Leszek Mańkowski Prezes Rady Seniorów Lotnictwa

krosno
krosno3
krosno1
krosno2
1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page