top of page

Lotnicze spotkanie z młodzieżą

W piątek, 17 marca miałem przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z młodzieżą klas maturalnych z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 3 w Krakowie – Nowej Hucie. Spotkanie to odbyło się z inicjatywy nauczycielki, pani mgr Jadwigi Surowieckiej.

Była to pogadanka o lotnictwie, a ponieważ mam przyjemność reprezentować różne rodzaje lotnictwa, więc tematów było dużo. Co ciekawe, młodzi ludzie nie wykazywali zainteresowania lotnictwem wojskowym. Odniosłem wręcz wrażenie, że na 18-to, 19-to letnich młodych ludziach lotnictwo jako całość nie robi wielkiego wrażenia… Z zadawanych pytań wynikało, że w ich wyo0brażeniach lotnictwo to coś odległego i tak drogiego, że nie ma co sobie zawracać nim głowy. Tak więc skupiłem się głównie na rodzajach lotnictwa będących w zasięgu młodych ludzi. A są to oczywiście: paralotniarstwo, spadochroniarstwo i szybownictwo. Spore zainteresowanie wzbudziła prawdziwa paralotnia wraz z uprzężą, którą zademonstrowałem, omawiając jej budowę. Spotkało się to z lekkim niedowierzaniem, że takie coś lata 🙂

Omawiając skoki i latanie szybowcowe rozdałem ulotki Aeroklubu Krakowskiego. Swoją drogą, ciekaw jestem, ilu z tych chłopców trafi na lotnisko i rozpocznie lotniczą przygodę. Może żaden? Ale próbować trzeba. I właśnie po to potrzebne są takie spotkania 🙂 Dziękuję pani mgr Surowieckiej oraz dyrektorowi Zespołu Szkół za zaproszenie i możliwość spotkania z młodzieżą.

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Komentarze


bottom of page