top of page

Lotniczy Dzień Kobiet w Muzeum Lotnictwa Polskiego


W dniach 8 i 9 marca 2024 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie miały miejsce ważne wydarzenia. W piątek  odbył się wernisaż wystawy p.t. „ Kobiety w Lotnictwie Polskim”, poświęconej wybitnym polskim lotniczkom.Na zaproszenie dyrektora MLP - Tomasza Koseckiego - przybyły nasze wspaniałe seniorki oraz ich młodsze, jeszcze latające koleżanki, reprezentujące wszystkie rodzaje lotnictwa. Wśród tych najstarszych i najbardziej utytułowanych wymienić trzeba Hannę Bardurę, Adelę Dankowską, Barbarę Grześkowiak - Bocian, czy Jolantę Przybylak. Panie przyjechały do nas z całego kraju. Młodsze pokolenie reprezentowało takie rodzaje lotnictwa jak: komunikacyjne, wojskowe. lotnictwo policji, czy wreszcie sportowe.

Prezentację dokonań naszych Pań zakończyło kuratorskie zwiedzanie wystawy poprowadzone przez autorkę – Ewę Cuber- Strutyńską Z MLP.

Kolejny dzień rozpoczął się od zwiedzania wystawy przez Tych, którzy nie widzieli jej w piątek, a następnie w głównej hali wystawowej rozpoczął się panel prezentacyjno- dyskusyjny z udziałem lotniczek młodszego pokolenia. Nasze Panie z dużą swadą prezentowały rodzaje lotnictwa w jakim pracują, służą i latają sportowo. Wysłuchaliśmy bardzo ciekawego wykładu o Wandzie Modlibowskiej – patronce Aeroklubu Poznańskiego. Panel zakończył się występem Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej, która zagrała dla nas piękny koncert. Ich występ został nagrodzony gorącymi brawami, na które zdecydowanie zasłużyli.

Godnym podkreślenia jest fakt, że wszystkie Panie otrzymały kwiaty od dyrektora, Tomasza Koseckiego.

Zgodnie – w kręgu seniorek i seniorów lotnictwa – oceniliśmy bardzo wysoko inicjatywę i realizację tego pięknego wydarzenia. Mamy też nadzieję, że zapoczątkuje ono cykliczne, kolejne wydarzenia, które w piękny sposób łączą ludzi lotnictwa. Brawo Panie! Brawo Muzeum Lotnictwa Polskiego!


Tekst i foto Leszek i Krysia Mańkowscy - Krakowski KSL

85 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page