top of page

Lotniczy „Oscar” dla płk pilota Ludwika Krempy

Lotniczy „Oscar” – bo tak często nazywane jest najwyższe wyróżnienie Klubu Lotników „Loteczka” z Wrocławia –  został przyznany naszemu najstarszemu członkowi, płk pil. Ludwikowi Krempie VM. Wyróżnienie to przyznała Kapituła Loteczki na wniosek Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP o/Kraków, a wręczone zostało na dorocznej Gali, w sobotę 23 maja 2015 r.

Jeszcze w sobotę rano mieliśmy nadzieję, że Ludwik odbierze to zaszczytne wyróżnienie osobiście. Niestety kłopoty zdrowotne zadecydowały, że pan Ludwik pozostał w domu, a wyróżnienie odebrał w Jego imieniu wiceprezes SSLW RP – Stefan Glądys. On też wspólnie z Jerzym Kuckiem zasadzili „dąb chwały” należny wyróżnionym. W tym roku Gala była liczna, bo i liczne grono zostało wyróżnione. Mnie również przypadł w udziale zaszczyt odebrania dyplomu za działalność na rzecz lotnictwa.

W drodze powrotnej zajechaliśmy do pana Ludwika i osobiście przekazaliśmy wyróżnienie.  Gratulujemy serdecznie wszystkim wyróżnionym, a poniżej zamieszczamy link do relacji z Gali przygotowanej przez kol. Edwarda Wyrobę z Wadowic.  

Ludwik Krempa
1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page