top of page

Medal dla Zbigniewa SOBEŃKI

Jest mi niezmiernie miło zakomunikować, że Wiceprezes Rady Ministrów – Minister Obrony Narodowej, w dowód uznania za upowszechnianie i kultywowanie wśród społeczności krakowskiej tradycji oręża Wojska Polskiego, a zwłaszcza historii lotnictwa polskiego wyróżnił naszego Prezesa Honorowego, płk. pil. w st. spocz. Zbigniewa Sobeńkę – odznaką Honorową i Medalem Pamiątkowym „Kustosza Tradycji, Chwały i Sławy Oręża Polskiego”

Jest to szczególne wyróżnienie będące symbolem wdzięczności dla wszystkich zasłużonych w procesie upowszechniania i kultywowania chlubnych tradycji oręża polskiego oraz inicjowanie działalności związanej z tradycjami orężnymi w środowiskach cywilnych i wojskowych, w kraju i za granicą.

Odznakę Honorową i Medal Pamiątkowy wręczy w imieniu Ministra Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego. Serdecznie gratulujemy Prezesowi tego prestiżowego wyróżnienia.

Wręczenie odznaczenia nastąpi w czasie uroczystego spotkania środowisk lotniczych, w Muzeum Lotnictwa Polskiego, w piątek 12 grudnia, o godzinie 17-tej.

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page