top of page

Oddaliśmy hołd naszym bohaterom…

Tradycyjnie od 27 lat, 1 września złożyliśmy kwiaty pod najpiękniejszym polskim Pomnikiem Lotników w krakowskim Parku Lotników przy Al. Jana Pawła II Punktualnie o godzinie dwunastej członkowie Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP o/Kraków stawili się pod pomnikiem by złożyć wiązanki kwiatów. W ten sposób oddaliśmy hołd naszym starszym kolegom, którzy ponieśli ofiarę życia w czasie trwającej sześć lat okrutnej wojny.


Pod naszym pomnikiem złożono prochy z pól bitewnych niemal całego świata. Z miejsc, gdzie walczyli pod różnymi znakami nasi rodacy. W tym roku był z nami szczególny gość. Prezes honorowy KKSL, płk pil. Zbigniew Sobeńko zaszczycił nas swoją obecnością i wygłosił krótkie przemówienie. Zważywszy na ostatnie perypetie zdrowotne naszego Prezesa jesteśmy tym bardziej wdzięczni, że mogliśmy spędzić  te kilka chwil w szczególnie ważnym dla Niego miejscu. SSLW RP reprezentowali prezesi: płk pil. Stanisław Wojdyła i prezes honorowy – płk pil. Benedykt Siemaszko.

Pomnik 2
Pomnik 3
Pomnik 4
POmnik 5
Pomnik 6
POmnik 7
Pomnik 8

P.S. 1 Godzinę wcześniej, czyli o 11-tej w MLP braliśmy udział w otwarciu wystawy poświęconej odznakom i emblematom sił powietrznych Stanów Zjednoczonych od 1940 roku do chwili obecnej. Jest to prawdopodobnie największa taka kolekcja w Europie środkowej. Przemówienia okolicznościowe wygłosili: dyrektor MLP, Krzysztof Radwan, p. Krzysztof Mroczkowski, a wystawę otworzył Konsul USA  w Krakowie.

Naszywki
Odznaki
Wystawa 2
Wystawa 3
Wystawa
Wystawa1

P.S. 2 28 sierpnia, w Święto Lotnictwa złożyliśmy z Krysią wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Lotników w Parku Lotników oraz Pomnikiem Lotników w MLP i tablicami pamiątkowymi umiejscowionymi na Murze Pamięci w MLP.

20160827_110823_001
20160827_105950
20160827_111239
0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page