top of page

Ostatnie pożegnanie gen. bryg. pil. Ludwika KREMPY

W poniedziałek, 9 stycznia w Sanoku, odbyła się uroczystość pożegnania naszego klubowego Kolegi, gen. bryg. pil. Ludwika Krempy. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Rządu RP, samorządu powiatu sanockiego, rodziny, organizacji i stowarzyszeń lotniczych. Pogrzeb odbył się w asyście kompanii honorowej Wojsk Lotniczych.

img_3408


Mimo tęgiego mrozu, na starym cmentarzu w Sanoku stawiło się wielu przyjaciół tego prawego człowieka, obywatela i żołnierza. KKSL reprezentowali: wiceprezes Krzysztof Radwan, Andrzej Chytkowski, Adam Sobieraj, Wojciech Rejman oraz niżej podpisany.  W naszym poczcie sztandarowym wystąpili harcerze z 5 Krakowskiej Drużyny Wędrowników „Orkan”. Ś.p. Ludwika Krempę pożegnał również nasz przyjaciel, kapelan lotników – o. Dominik Orczykowski. Pragnę serdecznie podziękować koleżankom i kolegom z Krakowskiego KSL, którzy od kilkunastu lat opiekowali się Generałem – wszak był On naszym członkiem od 2003 roku. Ale już dużo wcześniej, bo w dziewięćdziesiątych latach, na zaproszenie swojego kolegi a naszego prezesa, Józefa Zubrzyckiego, uczestniczył w życiu i działalności naszego Klubu. W ostatnich latach ciężar opieki nad blisko stu-letnim lotnikiem przejęli seniorzy-lotnicy ze Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego w Krakowie, którzy od 2013 roku byli w tym względzie bardzo aktywni. Szczególne podziękowania należą się Halince i Stefanowi Glądysom, którzy otoczyli nestora niemal rodzinną opieką i zadzierzgnęli z Nim bardzo bliskie więzy…img_3418
img_3421

img_3448
img_3460
img_3464
img_3471
img_3476
img_3481
1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page