top of page

Poświąteczne spotkanie

Na poświąteczny wtorek zarządziliśmy "sprzątanie resztek świątecznych", czyli dojadanie słodkości. A co! Dotychczas robiliśmy spotkania świąteczne, podczas gdy w tym roku nasz Jubileusz trochę pokrzyżował szyki :)

Prezes odczytuje list gratulacyjny Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego

Tak więc, to nasze spotkanie było kameralne, tylko w gronie klubowiczów. Ci nie zawiedli i mogliśmy spróbować rozmaitych słodkości, zarówno tych "resztkowych", jak i całkiem nowych wypieków. Dziękuję wszystkim paniom za wspaniałe smakołyki, które osłodziły nasze spotkanie.

Przybył na nie Leszek Baranowski, który ze względów chorobowej niedyspozycji nie mógł być na jubileuszowej uroczystości, by odebrać medal "Honoris Gratia" przyznany przez Prezydenta Miasta Krakowa. Była więc okazja, by w gronie koleżanek i kolegów przypiąć Leszkowi piękny medal. Zaszczytu tego dostąpił Janek Kujawski, który znakomicie wywiązał się z zadania.


Leszek Baranowski odbiera medal "Honoris Gratia"

Następnie prezes zreferował i pokazał oraz odczytał przyznane nam wyróżnienia, listy gratulacyjne, upominki, oraz przedstawił przebieg uroczystości.

Podkreślił piękny, patriotyczny przebieg uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej płk pil. Jerzego Kossowskiego, oraz udział w niej kadetów I LO z Wołomina.

Na szczególne uznanie zasługuje Jerzy Sobeńko, który wraz z Orkiestrą Straussowską "Obligato" i sopranistką, Iwoną Sochą uświetnił uroczystość. Blisko godzinny koncert spotkał się z uznaniem wszystkich uczestników. Jerzy - jeszcze raz dziękujemy za ten piękny prezent!

Maestro Jerzy Sobeńko, nasze "klubowe dobro"

I tak doszliśmy do kulminacyjnej części spotkania, czyli prezentacji i wręczenia naszej monografii, czyli Słownika Biograficznego Członków KKSL 1963 - 2023 i pięknego medalu wybitego na tą okoliczność.Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu naszego Jubileuszu bardzo serdecznie dziękuję a uczestnikom spotkania dziękuję za przybycie i zapraszam na kolejne, które odbędzie się 2 maja 2023 roku, w Święto Flagi.

Tekst Leszek Mańkowski

Foto Stanisław Guzik


133 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page