top of page

Pożegnaliśmy o.Dominika ORCZYKOWSKIEGO

W sobotę, 23 marca 2024 roku pożegnaliśmy odchodzącego w ostatnią ziemską drogę ojca Dominika Orczykowskiego, kapelana lotników sportowych, prezbitera zakonu Kapucynów Mniejszych, naszego kochanego Przyjaciela.Pożegnanie odbyło się w kościele w Olszanicy, gdzie Dominik spędził ostatnie lata. Mszy żałobnej przewodniczył Minister Prowincjonalny, br. Marek Miszczyński OFMCap. w towarzystwie braci zakonnych.
W obrządku uczestniczył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda, który pośmiertnie odznaczył ojca Dominika Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

W trakcie mszy bracia zakonni przedstawili pięknie spisany życiorys naszego kapelana. Miałem zaszczyt pożegnać Go w imieniu seniorów lotnictwa.

Na tą smutną uroczystość przybyli zakonnicy, lotnicy, harcerze, pracownicy hospicjów z całego kraju. Po zakończeniu mszy udaliśmy się na cmentarz w Olszanicy, gdzie nastąpił pochówek.

W imieniu Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa wiązankę kwiatów na grobie o. Dominika złożyła delegacja w składzie: Krysia Mańkowska, Marek Pietruszka i Henryk Serda.

W poczcie sztandarowym wystąpili: Jan Kućma, Leszek Mańkowski i Adam Sobieraj. Dziękuje członkom KKSL za liczne przybycie.
P.S. Po uroczystości gościnni Kapucyni zaprosili wszystkich uczestników uroczystości na obiad.


Foto: Elżbieta Węgrzyn i Andrzej Szymczak.

180 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page