top of page

Pracowity wtorek seniorów lotnictwa, oraz nowi członkowie KKSL

Zaczęło się uroczystym zebraniem w Muzeum Czynu Zbrojnego w Nowej Hucie - tzw Muzeum pod czołgiem - gdzie przewodniczę Radzie Programowej, a Adaś Sobieraj jest jej członkiem.

Zebranie, które prowadził prezes Fundacji, Sławomir Pietrzyk poświęcone było 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tak więc w towarzystwie Krysi Mańkowskiej wzięliśmy w nim czynny udział, składając wiązankę kwiatów pod tablicą poświęconą żołnierzom II Armii WP, którzy polegli pod Budziszynem. Stosowne przemówienie wygłosił Prezes. A później było integracyjne spotkanie pokoleń, w którym wzięła udział młodzież z zaprzyjaźnionego zespołu szkół. Zaproszeni uczniowie znakomicie spisali się jako poczet sztandarowy :)

Uczestnicy uroczystego zebrania przed tablicą pamiatkową. W tle eksponat Muzeum, czołg cięźki IS-1Po południu zaś, odbyło się cykliczne zebranie Krakowskiego KSL, w naszej pięknej siedzibie, w Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Po przywitaniu naszych członków miałem zaszczyt wręczyć legitymacje członkowskie nowo przyjętym Kolegom. Powitaliśmy zatem w naszym gronie Tomasza Koseckiego - dyrektora MLP, pilota i znakomitego modelarza, oraz Jana Kućmę - byłego skoczka spadochronowego Aeroklubu Krakowskiego. Tomasz Kosecki dziękując za przyjęcie uchylił też rąbka tajemnicy, co też w najbliższym czasie będzie działo się w Muzeum. A będzie się działo dużo. Dość powiedzieć, że aktualny tydzień, to ciąg ważnych wydarzeń następujących dzień, po dniu. Zebranie, przebiegające w miłej rodzinnej atmosferze trwało ponad dwie godziny. Krysia Mańkowska tradycyjnie upiekła wspaniałą szarlotkę, co w połączeniu z kawą i herbatą poprawiło wyraźnie i tak dobre humory koleżanek i kolegów. Należy niewątpliwie odnotować obecność koleżanki Krysi Szymańskiej i podkreślić jej całkiem dobrą formę :) Wydarzeniem zebrania było rozdysponowanie koszulek z logo Klubu, które zamówił i dystrybuował Andrzej Chytkowski. Poczyniliśmy również ustalenia, kiedy i jak wyglądać ma spotkanie opłatkowe. Wyszło na to, że odbędzie się ono we środę, 14 grudnia. Tak więc, na spotkaniu grudniowym trzeba będzie zadeklarować swoja obecność. Korzystając z okazji Tomasz Kosecki osobiście wręczył kolegom Stanisławowi Bodziochowi oraz Pawłowi Reyowi podziękowania za udział w pokazach w dniu Święta Lotnictwa.

Tomasz Kosecki ma głos...

Zdaję sobie sprawę, że zdjęcia zamieszczone powyżej dalekie są od doskonałości :), ale zamieściłem je celowo, ze względu na wartość historyczną :)

I jeszcze zdjęcia z ostatniej chwili w wykonaniu Janka Kujawskiego!
103 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentit


bottom of page