top of page

Profesor Politechniki Warszawskiej, Mirosław RODZEWICZ, kandydatem do tytułu "Złoty Inżynier 2021

Konkurs "Złoty Inżynier" organizowany przez redakcję "Przeglądu Technicznego" cieszy się nie słabnącą popularnością już od 28 lat.


W tym roku, pośród znamienitych kandydatów mamy swojego człowieka, przedstawiciela lotnictwa. Mam nadzieję, że uzyska poparcie i głosy seniorów lotnictwa.

"Złoty Inżynier" to nagroda przyznawana wybitnym inżynierom, twórcom techniki, wynalazcom i organizatorom życia gospodarczego kraju, która upowszechnia ich dokonania. Nagroda promuje dorobek polskich inżynierów i zwraca uwagę na ich rolę w budowaniu innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki. Wśród kandydatów do tytułu "Złoty Inżynier 2021" znaleźli się wybitni twórcy techniki zarówno naukowcy, jak i praktycy – menedżerowie, nauczyciele i działacze ruchu stowarzyszeniowego. Wywodzą się z tradycyjnych oraz najnowszych dziedzin techniki, ale wszyscy zgodnie pracują na rzecz ich rozwoju, a co szczególnie ważne obecnie – z poszanowaniem środowiska naturalnego. Wśród tegorocznych kandydatów są osoby zajmujące się nowymi technologami, robotyką i automatyką oraz zrównoważonym rozwojem.

dr hab. inż. Mirosław Rodzewicz

Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej reprezentuje wieloletni pracownik – dr hab. inż. Mirosław Rodzewicz, prof. uczelni – specjalista z zakresu lotniczych konstrukcji kompozytowych i samolotów bezzałogowych. Członek Polskiego Stowarzyszenia Aeronautyki i Astronautyki, w którym sprawował funkcję prezesa. Skonstruował i oblatał kilka lotni i motolotni, był trenerem lotniarskiej kadry narodowej, pilotem szybowców, odbył też szkolenie samolotowe ("PT" 11/21).


Zapraszamy do głosowania w 28. Plebiscycie "Złoty Inżynier", które trwa do 20 lutego 2022 r. Organizatorzy konkursu liczą na głosy oraz na spotkanie podczas tradycyjnej gali "Złotego Inżyniera" na przełomie marca i kwietnia (jeśli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli). Szczegóły konkursu oraz prezentacja sylwetek kandydatów na stronie: www.plebiscyt.przeglad-techniczny.pl


Źródło: MEiL


Leszek Mańkowski

27 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page