top of page

Relacja z Wieczornicy 11 Listopada w Czasławiu


„Drodzy Rodzice, Uczniowie i Przyjaciele Szkoły,

Chcemy podzielić się z Wami wspaniałymi chwilami z naszych dorocznych obchodów Święta Niepodległości! Każdego roku gromadzimy się na wieczornicy o godzinie 19:00 w Arkadii, aby wspólnie uczcić to ważne święto.

Niech te fotografie przypomną nam o jedności, dumie narodowej i szacunku dla tych, którzy walcząc, zapewnili nam wolność. Cała społeczność szkolna była z nami, tworząc niezapomnianą atmosferę patriotyzmu.

Dziękujemy wszystkim za udział! To właśnie Wasze zaangażowanie sprawia, że każda wieczornica jest wyjątkowym wydarzeniem.

Razem świętujemy Niepodległość!”

Henryk Serda i Krystyna Mańkowska pod tablicą gen. pil. Ludomiła Rayskiego

Taki piękny tekst ukazał się na stronie Szkoły Podstawowej w Czasławiu,

z którą od wielu lat utrzymujemy przyjacielskie kontakty. To właśnie na ścianie budynku tej Szkoły znajduje się ufundowana przed laty przez naszych seniorów, tablica pamiątkowa poświęcona gen. pil. Ludomiłowi Rayskiemu – dowódcy Polskiego Lotnictwa. Czasław to Jego miejsce urodzenia i wczesnej młodości. Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie nie zapominają naszego Generała.

Tradycyjnie naszą wizytę na „Wieczornicy” rozpoczęliśmy od złożenia kwiatów pod tablicą i zapalenia symbolicznego znicza.

W pięknej uroczystości wzięła udział delegacja KKSL w składzie Leszek i Krystyna Mańkowscy oraz wiceprezes KKSL - Henryk Serda.

Dziękujemy pani dyrektor Wiesławie Murzyn za zaproszenie i piękny ryngraf z okazji 60 lecia naszego Stowarzyszenia KKSL. My zrewanżowaliśmy się świeżo wydanym „Słownikiem biograficznym członków KKSL 1963-2023” oraz okolicznościowym medalem, wybitym na tę okazję. Również – w imieniu dyrektora Muzeum Lotnictwa Polskiego, Tomasza Koseckiego, przekazaliśmy jubileuszowe wydawnictwo MLP pod tytułem „Muzeum Lotnictw Polskiego - 60 lat tradycji” oraz wiele innych publikacji, które zasilą szkolną bibliotekę.

Jak zwykle, zachwyceni jesteśmy pięknymi występami artystycznymi uczniów i podziwiamy pracę oraz zaangażowanie pedagogów, bez których nie było by takich wyników.

Tekst i foto Leszek Mańkowski

119 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page