top of page

"Remembrance Day" oraz nadanie szkole w Morawicy imienia kpt pil. Mieczysława MEDWECKIEGO

We środę obchodziliśmy 110 rocznicę powstania lotniska Rakowice - Czyżyny, a dzisiaj, czyli we czwartek, uczestniczyliśmy w dwóch ważnych wydarzeniach. Chronologicznie wcześniej, bo już o 8.45 rozpoczęła się w Szkolno-Przedszkolnym Zespole w Morawicy uroczystość nadania imienia pierwszego pilota, który poległ w II wojnie światowej - kpt pil. Mieczysława Medweckiego.

Odsłonięto pamiątkową tablicę oraz obelisk poświęcony bohaterskiemu pilotowi. Na zaproszenie dyrektora Szkoły uczestniczyła delegacja pod przewodnictwem wiceprezesa KKSL - instr. pilota Henryka Serdy w składzie: Augustyn Konior i Bogdan Koraszewski, która złozyła wiązankę kwiatów od Krakowskiego KSL.

Niewiele później, bo o godzinie 10.40, na cmentarzu żołnierzy wspólnoty brytyjskiej przy ulicy Prandoty odbył się apel pamięci, przygotowany i przeprowadzony przez Ambasadę Brytyjską. Tutaj wystąpiliśmy ze sztandarem i w poszerzonym składzie.


Poczet sztandarowy stanowili: Marek Pietruszka, Adam Sobieraj i Janusz Bielatowicz. Wiązankę kwiatów złożyła delegacja w składzie: Krysia i Leszek Mańkowscy, Jan Kujawski i Andrzej Chytkowski. Piękną i wzruszającą ceremonię zakłóciły nieco opady deszczu, który jednak pozwolił naszej delegacji na wystąpienie ze sztandarem. Niestety w związku z tym posiadamy bardzo ubogi serwis fotograficzny, a z Morawicy nie mamy nic :) Póki co, bo mam nadzieję, że w sieci wypłyną jakieś zdjęcia...

137 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page