top of page

Słów parę o czerwcowym zebraniu

Odbyło się ono 3 czerwca i zgromadziło blisko 2/3 członków Klubu a także zaproszonych gości. Zebranie rozpoczęliśmy minutą ciszy w hołdzie trzem pilotom –  naszym kolegom – którzy zginęli w poprzedzający zebranie weekend, w wypadkach: samolotowym i szybowcowym. Pilotem szybowca był członek Aeroklubu Krakowskiego, były przewodniczący Komisji Rewizyjnej – Robert Rospondek. Zginął po zderzeniu w powietrzu z innym szybowcem w czasie trwania Mistrzostw Polski w Pile..

W kolejnym punkcie zebrania przedstawiłem sprawozdanie z posiedzenie Rady Seniorów Lotnictwa w Warszawie w dniu 9 maja 2014 roku. Było to zebranie sprawozdawczo wyborcze. Prezesem ponownie został wybrany prof. Robert Rowiński. Sekretarzem prezydium został wybrany Jerzy Wojtkowiak, w miejsce ustępującego Jerzego Madlera. Mnie powierzono funkcję wiceprezesa Rady. Omówiony został udział naszych członków w X Małopolskim Pikniku Lotniczym w Muzeum Lotnictwa Polskiego Spotykamy się w sobotę dnia 28.06.2014 roku o godzinie 10.00 pod Pomnikiem Lotników, gdzie złożymy wiązankę kwiatów i przejdziemy grupowo na teren Pokazów. Proszę o informację, kto będzie obecny, gdyż musimy podać ilu członków będzie uczestniczyło w Pikniku.

Uroczystość 50-cio lecia KKSL zaplanowano na 19 września 2014 roku na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Szczegóły podamy w sierpniu.Finalizujemy zbiórkę funduszy na sztandar. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy! Pozostała jeszcze niewielka kwota potrzebna na wykonanie gabloty i grawerowanej tabliczki z nazwiskami fundatorów.

A później były jeszcze ogłoszenia”parafialne”, no i na koniec tort! Ponieważ obecnych było dwóch Leszków – solenizantów, przeto nie mogło się obyć bez małej uroczystości. Był pyszny śmietankowo – owocowy tort, lampka wina, kawa i herbata. Były też kwiaty,  życzenia, drobne upominki i toasty. Było bardzo miło…


100_0683

Wszystkim uczestnikom zebrania serdecznie dziękuję za życzenia, upominki i … „sto lat”.

Miłym akcentem było podziękowanie właściciela Muzeum „Hell’s Angel” z Wadowic – Zygmunta Krausa – dla KKSL,  przekazane przez Prezesów Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP. Serdecznie dziękujemy!LM

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page