top of page

Seniorzy lotnictwa z wizytą w Dęblinie

2 czerwca w Wyższej Szkole Sił Powietrznych w Dęblinie odbyło się spotkanie prezesów klubów  seniorów lotnictwa. W planie  było spotkanie z prorektorem do spraw nauczania oraz zwiedzanie Uczelni.

Ponieważ prezes RSL AP prof. Robert Rowiński ze względów zdrowotnych nie mógł przybyć, przeto mnie przypadł zaszczyt przewodzenia temu zacnemu gronu. Moich kolegów najbardziej interesowały trenażery samolotów i śmigłowców, a niektórzy mieli możliwość „polatania na sucho”. Na korytarzach lotniczej akademii przewijał się tłum słuchaczy w mundurach i po cywilnemu, ponieważ od blisko trzech lat szkoła kształci cywilnych słuchaczy na wszystkich niemal kierunkach i specjalnościach. Jak się dowiedzieliśmy, w bieżącym roku studiuje około 1880 słuchaczy. Uczelnia zatrudnia 170 pracowników naukowych.

Po obiedzie mieliśmy możliwość zwiedzenia Muzeum Sił Powietrznych, w którym znajdują się samoloty eksploatowane w polskim lotnictwie od początku lat pięćdziesiątych. Poniżej zamieszczam parę fotek z wycieczki którą odbyłem razem z Krysią.

DSC_0000
Kopia DSC_1032
Kopia DSC_1021
Kopia DSC_1023
1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page