top of page

Skrzydła Wielkiej Wojny

Taki tytuł nosi cykl wystaw i pokazów lotniczych związanych z wybuchem Wielkiej Wojny. Start w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie , w najbliższą niedzielę 27 lipca o godzinie 10.00.

Cena biletu to 5 zł, ale członkowie naszego Klubu wchodzą za free! Co zobaczymy? Lotnicza niedziela pod nazwą „Galicyjskie Pola Wzlotów” rozpocznie się od pokazów lotniczych. W roli głównej wystąpią repliki samolotów z epoki, które są własnością „Cyrku Kindernaya”. Między innymi zaprezentowane zostaną Fokker „Eindecker”, Fokker DrI. samolot braci Wright – „Kitty Hawk” i inne. Zaprezentuje się również zespół „Biało – Czerwone Iskry”. Tuż po południu – a dokładnie o 13.00 –  zostanie otwarta wystawa pt „Skrzydła Wielkiej Wojny”, w hangarze poświęconym I WŚ. Wystawa, która rozpoczęła się remontem hangaru, a następnie przez dobre pól roku była z pietyzmem przygotowywana przez pasjonatów z MLP do tego „wielkiego dnia”. Później odbędą się prelekcje, wykłady, filmy i znowu pokazy historycznych samolotów – aż do godziny 18-tej. Jednym słowem będzie się działo w Muzeum i na pewno warto spędzić tą niedzielę w jego sławnych murach.

Dodam jeszcze, że to początek obchodów 100-nej rocznicy. Ciąg dalszy odbędzie na lotnisku w Nowym Targu 10 sierpnia i tydzień później – 17 sierpnia – na lotnisku w Łososinie Dolnej. Nie przegapcie okazji do zapoznania się z bohaterami zmagań tego największego w nowożytnym świecie konfliktu.

sww_reklama_A4
1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page