top of page

Spotkanie skoczków spadochronowych Aeroklubu Krakowskiego

1 grudnia 2015 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego spotkali się skoczkowie spadochronowi – wychowankowie instruktora Józefa Dębca. Gospodarzem spotkanie był Leszek Mańkowski – prezes Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa. Celem spotkania byłą aktywizacja skoczków seniorów, która polegała by na cyklicznych spotkaniach.

W trakcie dyskusji uczestnicy przychylili się do propozycji odbywania spotkań w pierwsze wtorki miesiąca, najpierw o godzinie 18.00 a docelowo o godzinie 17.00, czyli wspólnie z koleżankami i kolegami z KKSL. Z ogromną satysfakcją muszę odnotować, że zebrało się nas ponad dwadzieścia osób, a wśród nich wybitni skoczkowie – medaliści i uczestnicy zawodów rangi I FAI – Gustaw Konior, Anna Łodzińska (Malinowska), Henryk Serda, Małgorzata Pierszała (Trepka), Jan Mach i uczestnik rekordu Polski Paweł Rey. Paweł wziął udział w utworzeniu 100-osobowej formacji!!! Jest to piękny wyczyn, którzy ustanowili polscy skoczkowie na strefie spadochronowej w miejscowości Klatovy, w Czechach, w sierpniu br. Paweł przygotował kilka filmów z przygotowań do tego fantastycznego rekordu, no i samego finału. Oczywiście w trakcie oglądania mieliśmy zapewniony komentarz na żywo:) Przy okazji tego przemiłego spotkania zebraliśmy środki mające na celu wsparcie wdowy po naszym instruktorze. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękuję!

Spotkanie trwało bez mała trzy godziny a było o czym gwarzyć. Koleżanki i koledzy zobowiązali się do przyniesienia na następne spotkania fotek z naszych skoków. Warto zauważyć, że najstarszy uczestnik spotkania rozpoczął szkolenie w 1955 roku, a paru w 1961-2, tak więc będzie co oglądać i opowiadać – wszak skakali z maszyn dla nas młodszych ciut hmmm… egzotycznych:) Załączam kilka fotek zrobionych w czasie trwania prelekcji Pawła. Dziękuję również Krysi Mańkowskiej, która zadbała o nasze żołądki piekąc wspaniałe placki, które zjedliśmy pod kawkę i herbatę:)

Grupowe Pobiednik
IMG_2769
IMG_2788
IMG_2785
IMG_2783
IMG_2780
IMG_2777
IMG_2776
IMG_2775
IMG_2774
IMG_2772
IMG_2771
IMG_2770
0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page