top of page

Sylwestrowy Bal wieńczący jubileusz 100 lecia Lotnictwa Polskiego

W Muzeum Lotnictwa Polskiego odbył się bal, który był ostatnim wielkim akcentem roku, w którym obchodziliśmy jubileusz 100 lecia Lotnictwa Polskiego. Bal został zorganizowany wspólnie przez Muzeum i Krakowski KSL.

Tym samym MLP, wsparte działaniami seniorów lotnictwa, stało się jedną z najbardziej zaangażowanych w jubileuszowe wydarzenia instytucji lotniczych. Że przypomnę tylko 23 Bal Lotników i Polskiej Obronności zorganizowany wspólnie ze Skrzydlatą Polską, XIV Małopolskie Piknik Lotniczy, Galę 100 lecia Lotnictwa Polskiego, Jubileusz 55 lecia powołania Muzeum LP a także 55 lecia Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa.

Od lat Muzeum wpisuje się znakomicie w polską mapę wydarzeń lotniczych, działając pod prężnym kierownictwem dyr. Krzysztofa Radwana. Od lat wspiera działania seniorów lotnictwa dając im między innymi wspaniałą siedzibę. Od pięciu lat lotnicy kończą rok w tym kultowym miejscu, a parę razy zdarzyło się, że w Nowy Rok odlatywaliśmy z terenu Muzeum naszymi aerostatami, otwierając w ten sposób lotniczy sezon.

Przywitaliśmy 2019 rok we wspaniałej lotniczej atmosferze i scenerii, w towarzystwie lotników i zaproszonych gości. Bawiliśmy się w duchu lat osiemdziesiątych, przy wspaniałej muzyce tamtych lat. O północy wystrzeliły korki otwieranych szampanów a zgromadzeni złożyli sobie życzenia… Tłusty to był rok! Jak przystało na tak zacny jubileusz, obfitował w wydarzenia najgrubszego kalibru. Niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń było odsłonięcie na warszawskich Powązkach Wojskowych Pomnika „Chwała Lotnikom Polskim 1918 – 2018”. Uroczystości jubileuszowe odbywały się w Dęblinie, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i wielu innych miastach. W lotniczych garnizonach i sportowych lotniskach. Było podniośle i godnie.

2019 rok dla lotników sportowych przynosi kolejny wielki jubileusz. Oto bowiem w czerwcu, w Poznaniu, świętować będziemy 100 lecie powstania Aeroklubu Polskiego. Musimy się do tego ważnego jubileuszu dobrze przygotować…

Agnieszka, twórca scenografii balu

Ale póki co, dziękujemy dyrekcji i zespołowi Muzeum Lotnictwa Polskiego za kolejny, świetnie zorganizowany i przygotowany bal 🙂 Jak zwykle nas nie zawiedliście 🙂

P.S. Niestety, w tym roku nie udało się odlecieć z Muzeum, bo pogoda nie dała nam szans…

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page