top of page

Symulator C-295M już w Polsce

W piątek, 15 września oddano do użytkowania symulator lotu samolotu transportowego CASA C -295. Symulator znajduje się w  8 Bazie Lotnictwa Transportowego w Balicach koło Krakowa.

Nikogo z lotników nie trzeba przekonywać o potrzebie posiadania urządzenia, dzięki któremu można ćwiczyć zachowania pilotów oraz samolotu we wszystkich, hipotetycznych stanach lotu. Kilkanaście lat temu, kiedy Polska przymierzała się do zakupu tych pięknych samolotów, rozważany był projekt jednoczesnego zakupu symulatora. Niestety, wówczas nic z tego nie wyszło. Jednak dzięki determinacji ludzi odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wykonywania lotów symulator jest, i mamy nadzieję, że w sposób znakomity przyczyni się do obniżenia kosztów szkolenia i podniesienia jego jakości, czego życzymy naszym młodszym kolegom.


Uroczystość otwarcia symulatora odbyła się w hangarze obsługowym Bazy. Rozpoczęła się mszą celebrowaną przez Biskupa Polowego WP – Józefa Guzdka, który następnie poświęcił urządzenie.  „Lot” inauguracyjny wykonali wspólnie: Jego Eminencja Biskup Polowy Wojska Polskiego gen. bryg. dr Józef Guzdek i Inspektor Sił Powietrznych gen. bryg. dr Mirosław Jemielniak.

Fotki z tego wydarzenia otrzymaliśmy od uczestniczących w nim kolegów: Stefana Glądysa i Jerzego Kucka z SSLW RP o/Kraków.

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page