top of page

Uroczystość poświęcenia sztandaru Stalowowolskiego Klubu Seniorów Lotnictwa

Uroczystość odbyła się w kościele p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie – dzielnicy Stalowej Woli. Była celebrowana w podniosły sposób z udziałem miejscowego społeczeństwa, działaczy i członków KSL oraz Aeroklubu Stalowowolskiego. W czasie mszy ksiądz przybliżył zebranym chlubne karty historii Aeroklubu, który w tym roku obchodzi 60 rocznicę powstania. Po ceremonii poświęcenia sztandaru, prezes Stalowowolskiego KSL, Edward Paterek przekazał sztandar w ręce pocztu. Dokonano prezentacji sztandaru na tle ołtarza, co zostało uwiecznione przez licznych fotografów…


Pozostała część uroczystości odbywała się już na lotnisku w Turbii. W pięknie wyremontowanej przez Gminę sali udokumentowano 60 lat historii Aeroklubu. Fotografie ojców – założycieli, prezesów, członków. Zdjęcia sprzętu latającego. Scenki z zawodów, plakaty, proporce, dyplomy i dokumenty. To wszystko nadało odpowiedni klimat wydarzeniu.

Ale jeśli jest jubileusz, to muszą być zasłużeni działacze oraz wyróżnienia za ich zasługi. Tak było i teraz. Aeroklub Polski na wniosek władz Aeroklubu i KSL przyznał tytuły i odznaki „zasłużonego Działacza Lotnictwa Sportowego Trzem członkom Klubu. Przyznano również kilkanaście odznak „Za Zasługi dla Aeroklubu Polskiego” wszystkich stopni.

Oficjele wygłosili stosowne mowy, po czym wszyscy rozpoczęliśmy degustację przysmaków przygotowanych na tą uroczystość. Gorące dania i zimne przystawki smakowały znakomicie, tym bardziej, że przy okazji Jubileuszu znalazło się coś na toast…

Wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymali okolicznościowe medale i piękne albumy. Klubowi seniorów gratuluję pięknego sztandaru i dalszej równie aktywnej pracy społecznej na rzecz lotnictwa a Aeroklubowi Stalowowolskiemu kolejnych lat pięknych, sportowych i szkoleniowych sukcesów.

Dodam jeszcze, że całą uroczystość udokumentował fotograficznie kol. Marek Dykas – prezes Aeroklubu w Tuszowie Narodowym, którego trzy zdjęcia pozwoliłem sobie zamieścić. Pełny serwis zdjęciowy można obejrzeć tu:

Leszek i Krysia Mańkowscy

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page