top of page

Wielka Gala „Loteczki” we Wrocławiu

W ostatnią niedzielę maja, w „Orlim Gnieździe” we Wrocławiu – siedzibie Klubu Lotników Loteczka – odbyła się doroczna Gala.

Loteczka zbiorcze

Zjechało nań wiele lotniczek i lotników z całego kraju. Uroczystość rozpoczęła się mszą w kościele na Gądowie Małym koncelebrowaną przez o. Dominika Orczykowskiego. Następnie uczestnicy udali się do Domu Kosmonauty na Strachowicach, gdzie odbyła się główna uroczystość wręczenia najwyższych wyróżnień Klubu, czyli Złotych Lotek.

W tym roku przyznano ich kilkanaście. Otrzymali je zasłużeni lotnicy oraz działacze lotnictwa.  Między innymi laureatem został gen. bryg. Ryszard Hać – dyrektor Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Wyróżniony również został nasz kolega, Andrzej Szymczak z Warszawskiego KSL. Andrzej „zrewanżował” się wręczając portret gospodarzowi – panu Biskowi. Ale największą niespodzianką było wręczenie wyróżnienia za wieloletnią pracę w PKBWL jej przewodniczącemu – dr Maciejowi Laskowi. Pan Maciej został nagrodzony przez uczestników owacją na stojąco. Świadczy to, że lotnicy doceniają profesjonalizm, ciężką, odpowiedzialną i niewdzięczną pracę komisji. Laureat odebrał wiele indywidualnych gratulacji, a Krysia i ja mieliśmy okazję odbyć dłuższą pogawędkę z państwem Laskami. Jak zwykle również została przyznana rubinowa Lotka. W tym roku odebrał ją o. Dominik Orczykowski. Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym. A później, tradycyjnie już, wyróżnieni loteczkowicze przystąpili do sadzenia swoich dębów. Była też okazja do skontrolowania naszych, krakowskich drzewek. Dęby: ś.p. Pawła Tyrały,  Edwarda Popiołka i Ludwika Krępy maja się znakomicie. Zabezpieczone pięknym ogrodzeniem, błyszczące nowymi tabliczkami prezentują się bardzo okazale 🙂

Było coś dla ducha, więc na zakończenie gospodarz przygotował coś dla ciała 🙂 Żurek, bigos, kiełbaski z grilla, kaszaneczki pod kiszone ogóreczki, pod piwko, soczki i na deser kawka z herbatką pod ciasteczko. Było w czym wybierać i co smakować. Kolejna Gala przeszła do historii. Dziękujemy za zaproszenie. Z dziennikarskiego obowiązku dodam, że podróż odbyliśmy wraz ze Stasią Antoszewska i Stefanem Glądysem z SSLW RP o/Kraków.

Loteczka3
Loteczka2
Loteczka
Loteczka 1
Loteczka5
Loteczka6
Loteczka7
Loteczka8
Loteczka9
Loteczka10
Loteczka11
Loteczka12


Loteczka13
1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page