top of page

Z wizytą w Szkole Podstawowej w Czasławiu

26 kwietnia 2017 roku zostaliśmy zaproszeni z okazji „Miesiąca Pamięci Narodowej” do Szkoły Podstawowej w Czasławiu. Byłam tam w towarzystwie kol. Benedykta Siemaszki i kol. Szczepana Kurpisza ze Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego o/Kraków. Jak zwykle spotkanie z dziećmi i gronem pedagogicznym tej Szkoły budzi poczucie fantastycznej wspólnoty patriotycznej.

Wspólne śpiewanie Hymnu, oraz występ uczniów przygotowany przez panie nauczycielki w pełni ukazuje znaczenie obchodów takich rocznic jak uchwalenie Konstytucji 3 Maja w naszych małych ojczyznach, dla pamięci historycznej i narodowej. W ramach spotkania przekazaliśmy dla uczniów szkoły prezent w postaci książki autorstwa d-ra Krzysztofa Mroczkowskiego traktującej o unikalnych zbiorach Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Uroczystość zakończyła się złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą pierwszego dowódcę Lotnictwa Polskiego – gen. Ludomiła Rayskiego oraz obeliskiem upamiętniającym bohaterów walk o „Republikę Raciechowicką”, którzy polegli w II wonie światowej.

Serdecznie dziękujemy p. Dyrektor i gronu nauczycielskiemu za zaproszenie na tą przemiłą uroczystość.

Krystyna Mańkowska

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page