top of page

Zebranie Rady Seniorów Lotnictwa w Warszawie

W poniedziałek 7 grudnia odbyło się w Warszawie, w gościnnych progach Instytutu Lotnictwa, zebranie Rady Seniorów Lotnictwa. Oprócz Prezydium obecnych było blisko dwudziestu przedstawicieli Klubów Seniorów Lotnictwa z całej Polski. Na zaproszenie prezesa, prof. Rowińskiego przybył prezes Aeroklubu Polskiego – Włodzimierz Skalik, który w swoim merytorycznym wystąpieniu przedstawił dokonania AP w ostatnich latach oraz nakreślił plany na przyszłość.

Dowiedzieliśmy się , że jednym z ważniejszych dokonań zarządu AP jest spłacenie wszelkich zobowiązań i zadłużeń. Z czystym kontem łatwiej będzie patrzyć w przyszłość i planować nowe zamierzenia. Prezes mówił między innymi o zakupach sprzętu wyczynowego dla szybowników oraz finansowaniu kadry narodowej. Po wystąpieniu rozpoczęła się dyskusja na temat szkolenia młodzieży i próby zainteresowania tym problemem MON-u. Niestety w dzisiejszych realiach wydaje się to być nierealne, gdyż MON boryka się z własnymi problemami finansowymi. Poruszono również sprawy wychowania dzieci poprzez modelarstwo, kiedyś tak popularne, a teraz jakby zapomniane. Wielkim problemem współczesnego modelarstwa jest brak odpowiednich, przeszkolonych kadr instruktorskich.

W dalszej części dyskusji omówiono starty naszych reprezentacji w Igrzyskach Lotniczych w Dubaju i Mistrzostwach Świata Juniorów w Australii. Podkreślano znakomite wyniki w konkurencjach, które dotychczas nie były polską domeną. A do końca zawodów jest jeszcze kilka dni…

Kol. Basia Bocian zreferowała przebieg konferencji w Jeżowie Sudeckim, która odbyła się w 70-tą rocznicę I Konferencji Szybowcowej. Odbywająca się w listopadzie 1945 roku konferencja nakreśliła kierunki działania polskiego szybownictwa na całe dziesięciolecia. W wyniku realizacji jej założeń i uchwał podjętych 70 lat temu szybownictwo polskie, a i sport samolotowy, wspięły się na szczyty chwały kształcąc i szkoląc całe rzesze znakomitych pilotów zawodników – mistrzów i rekordzistów świata i Europy. Wypowiedź Kol. Basi uzupełniłem o własne spostrzeżenia i przemyślenia z obrad konferencji. Z technicznych spraw podnieść należy opracowanie regulaminu działania Rady, który wespół z Prezydium opracował Prezes. W myśl stosownego punktu regulaminu klubu zostały zobowiązane do złożenia pisemnego akcesu do RSL ze względu na prawne przekształcenie AP w związek sportowy.

Na zakończenie wraz z życzeniami prof. Robert Rowiński wręczył prezesom medale okolicznościowe wybite na 90-tą rocznicę powstania Szkoły Orląt, a my, tzn ja i Krysia, wręczyliśmy Mu od krakusów upominek gwiazdkowy:) Spotkanie zakończyło wzajemne składanie życzeń i wspólna fota. Do zobaczenia w przyszłym roku.


wawa 1
1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page