top of page

Krakowscy seniorzy lotnicy – modelarzom

Z inicjatywy seniorów z Krakowskiego KSL wyremontowano sanitariaty w modelarni Aeroklubu Krakowskiego przy ul. Sadowej. Już od dawna przewidziany był remont pomieszczeń, ale w budżecie aeroklubu co raz brakowało funduszy na ten cel. Po przeprowadzonej wizji lokalnej prezes KKSL, Leszek Mańkowski doszedł do wniosku, że dłużej czekać już nie można, bo warunki tam panujące urągają podstawowym zasadom higieny. Przed rodzicami młodych modelarzy też trzeba było świecić oczami…

Ponieważ dzierżawiony lokal modelarni znajduje się w pawilonie z końca lat sześćdziesiątych, przeto remont trzeba było rozpocząć od wyburzenia wszystkiego co się dało i wyprucia instalacji wodnej, kanalizacyjnej i elektrycznej. Założyliśmy od początku, że nie będziemy robić działań pozorujących i zadbamy o wysoki poziom wykonanych prac. Nasi klubowi koledzy: Lucjan Wójcik i Zbigniew Frączek nieodpłatnie dostarczyli glazurę, kleje i inne materiały budowlane, oraz stolarkę. Z czterech tysięcy złotych przeznaczonych zgodnie z uchwałą zarządu na remont, z kasy KKSL zakupiono wysokiej klasy ceramikę sanitarną, bardzo dobrej marki bojler, nierdzewny zlewozmywak, szafki…

Przez tydzień ekipa złożona z czterech pracowników pracowała bez wytchnienia, by osiągnąć zadowalający nas – fundatorów – efekt. Jaki? Oceńcie sami. Poniżej zamieszczam zdjęcia sprzed i po remoncie. Można porównać w jakich warunkach przebywali uczestnicy szkolenia przed remontem, a jakie warunki mają teraz.

Można by zapytać, czy nie było ważniejszych spraw, na które można by wydać pieniądze. Otóż odpowiedź brzmi – nie! Wszak modelarze dzisiaj, to jutrzejsi piloci, mechanicy, inżynierowie. Słowem to najlepszy materiał na ludzi lotnictwa. Docelowo kiedyś będą z nich również seniorzy. Pomagając im, pomagamy sami sobie. I tak oto zamyka się koło.

Dodać należy, że remont kosztował blisko 11, 500 zł, i oprócz wyżej wymienionych wsparli go wiceprezes KKSL, Krzysztof Radwan wpłatą 500 zł oraz Krysia i Leszek Mańkowscy wpłatą 3900 zł.

Stan przed remontem

Stan po remoncie 🙂

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page