top of page

3 czerwca 2023 roku odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie w którym seniorzy z KKSL wzięli licznie udział. Serdecznie zapraszamy do przeczytania i obejrzenia materiału opublikowanego na stronie naszego, Krakowskiego Aeroklubu.

https://www.aeroklubkrakowski.pl/jubileuszowe-nadzwyczajne-walne-zebranie-ak-zapraszamy-do-zobaczenia-relacji-z-wydarzenia/?fbclid=IwAR1_LqvxLpGI8sX1u7-d2qJGXuCTixKfmfrKHMjUXqo5vlPCqaMLlirYbTs15 wyświetleń0 komentarzy

Na nasze spotkanie w dniu 2 maja przybył wiceprezes Aeroklubu Krakowskiego, Adrian Król. Nasz gość, na wstępie swojego wystąpienia, wręczył nam piękny ryngraf z gratulacjami, od Aeroklubu Krakowskiego, z okazji Jubileuszu Stowarzyszenia KKSL.

Wiceprezes Adrian Król ma głos...

Następnie dowiedzieliśmy się o szczegółach działalności Aeroklubu w ostatnim roku i jego pięknych i ambitnych planach na rok 2023. W tym roku bowiem przypada 95 rocznica założenia Aeroklubu Krakowskiego oraz rozgrywane są po raz sześćdziesiąty najstarsze w świecie zawody samolotowe, czyli 60. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. F. Żwirko. Wszystkie te informacje wskazują na to, że Zarząd działa efektywnie i dobrze wypełnia swoje obowiązki wobec stowarzyszania AK.

Najlepszą jednak informacją jest to, że po kilkunastu latach uregulowano wreszcie zobowiązania finansowe Klubu, które wcześniej nie pozwoliły rozwinąć skrzydeł naszym lotnikom. Adrian Król zapewnił nas o chęci jak najbliższej współpracy i zaprosił na aeroklubowe uroczystości i spotkania. Był czas również na klubowe sprawy przy kawie i ciastku, które sponsorowali Krysia i Zygmunt Tomanek. On i Zygmunt Szeremeta otrzymali życzenia imieninowe poparte odśpiewaniem "100 lat"!

A później prezes KKSL omówił nasze uczestnictwo w wydarzeniach kwietniowych oraz plany na maj.

Najważniejsze z nich to udział pocztu sztandarowego na uroczystości zakończenia 60 Lotu... w Pobiedniku Wielkim, w dniu 13 maja o godzinie 17-tej, oraz udział w uroczystości pod pomnikiem "Lotników z Prokocimia", w dniu 21 maja o godzinie 11,30.

W dniu 21 maja w godzinach porannych uczcimy 79 rocznicę lądowania "cichociemnego" Leopolda Okulickiego skokiem spadochronowym pod pomnik w Wierzbnie. Gen. L. Okulicki był ostatnim dowódcą Armii Krajowej.

Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy i zapraszamy na spotkanie w dniu 6 czerwca.

Adrian Król, wiceprezes Aeroklubu Krakowskiego
73 wyświetlenia0 komentarzy

Za nami Zwyczajne Walne Zebranie Członków Aeroklubu Krakowskiego

W trakcie obrad zostały przyjęte poniższe dokumenty:

1. Sprawozdanie Zarządu Stowarzyszenia za rok 2022.

2. Sprawozdanie finansowe Stowarzyszenia za rok 2022.

3. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za rok 2022.

4. Uchwała w sprawie zatwierdzenia na podstawie § 21 ust. 6 Statutu nowego Członka Zarządu Aeroklubu Krakowskiego (Sekretarza) – Rafała Głąba, dokooptowanego uchwałą Zarządu AK – w związku z rezygnacją złożoną przez Marka Długosza, na podstawie § 21 ust. 5 Statutu.

W spotkaniu uczestniczył również Leszek Mańkowski, Prezes Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa, który w trakcie swojego wystąpienia przypomniał że 4 kwietnia 2023 roku, w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, KKSL obchodził hucznie swój diamentowy jubileusz - 60 lat.

Robert Zarański, Prezes Aeroklubu Krakowskiego oraz Adrian Król, Wiceprezes Aeroklubu Krakowskiego odebrali z rąk Leszka Mańkowskiego pamiątkową tabliczkę 60 lat Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa, monografię, czyli Słownik Biograficzny Członków KKSL 1963 - 2023 i medal wybity na tą okoliczność.
Społeczność Aeroklubu Krakowskiego złożyła serdeczne życzenia dla wszystkich członków Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa! Cieszymy się, że KKSL jest jako Stowarzyszenie członkiem zwyczajnym AK i wspólnie możemy działać na rzecz promocji lotnictwa zarówno na poziomie ogólnopolskim jak również lokalnym - powiedział prezes Zarański.


Seniorów z KKSL zapraszamy serdecznie na wszystkie klubowe uroczystości w Pobiedniku!

Z lotniczym pozdrowieniem,

Zarząd Aeroklubu Krakowskiego

62 wyświetlenia1 komentarz
bottom of page