top of page

Ostatnie zebranie w 2014 roku

Odbyło się 2 grudnia w Muzeum Lotnictwa Polskiego. Wbrew zapowiedziom zgromadziło rekordową ilość naszych członków, co bardzo cieszy. Mamy wreszcie dużą salę do dyspozycji, kawę i herbatę pod ciasteczko też! Czyli – jesteśmy w domu:)

Ci którzy przybyli na godzinie 15-tą mieli okazje uczestniczyć w otwarciu wystawy poświęconej Antoniemu Tomiczkowi – pilotowi latającemu z pomocą walczącej Warszawie. Pani dr Julia DZIWOKI, autorka książki „Długi lot do domu Antoniego Tomiczka” przybliżyła uczestnikom tą wspaniałą postać. W czasie godzinnego wykładu ilustrowanego fotografiami i szkicami autorka przedstawiła nam wojenne losy tego dzielnego człowieka. Pani Julio – dziękujemy!

O 17-tej rozpoczęło się zebranie, na którym po przywitaniu naszych członków przedstawiłem medal „Polonia Minor” przyznany dla naszego Klubu przez władze samorządowe województwa małopolskiego. Następnie zreferowałem uroczystości w których braliśmy udział w miesiącu listopadzie. Pani sekretarz wręczyła członkom plany zebrań na 2015 rok. Zbierano też składki na nasz lotniczy „Opłatek” który odbędzie się w MLP 12 grudnia, w piątek o godzinie 17-tej.

Kolega Piotr GAZIŃSKI omówił spotkanie agrolotników w muzeum agrolotnictwa. Pokazał również okolicznościowe wydawnictwa.

Miłym akcentem było wyróżnienie naszego kolegi Henryka SERDY okolicznościowym Pucharem ze stosownymi życzeniami za przelatane ponad 50 lat! Heniu przyjmij od nas najlepsze życzenia i… lataj dalej!!!

Na zakończenie były rozliczenia finansowe i wolne wnioski.

Przypominamy o Mszy Świętej za LOTNIKÓW która odbędzie się 10 grudnia, we środę, o godzinie 12-tej w kościele O.O. Kapucynów przy ulicy Loretańskiej, oraz opłatku u O. Dominika. Wystąpimy tam z naszym sztandarem.

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page