top of page

Pierwsze zebranie w 2016 roku

Pierwsze zebranie nowego, 2016 roku odbyło się 5 stycznia, oczywiście w Muzeum Lotnictwa. W pierwszej kolejności omówione zostały uroczystości i spotkania które odbyły się w grudniu ubiegłego roku. Podsumowaliśmy spotkanie opłatkowe, które  przeszło najśmielsze oczekiwania.

Udział wzięło w nim ponad 150 osób, członków rozmaitych lotniczych stowarzyszeń. Śmiało można je nazwać spotkaniem pokoleń lotników. W tym roku w czasie opłatka miały miejsce dwa ważne wydarzenia. Pierwsze to odznaczenie naszego najstarszego członka, płk pilota Ludwika Krempy Krzyżem Oficerskim OOP. Dekoracji dokonał specjalnie na tą okazję przybyły wicewojewoda małopolski. Drugie to udział w spotkaniu dwóch srebrnych medalistów ostatnich Światowych Igrzysk Lotniczych w Dubaju : Dariusza Lechowskiego i Piotra Ficka – członków Aeroklubu Krakowskiego. Obaj wybitni sportowcy zostali uhonorowani okolicznościowymi pucharami, które wręczyli prezesi: Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa i Aeroklubu Krakowskiego. Wydarzeniem wartym odnotowania był również występ Krakowskiego Stowarzyszenia Śpiewackiego Echo, którego chór zaśpiewał kilka pięknych kolęd

W grudniu wzięliśmy udział w mszy w intencji lotników u ojca Dominika Orczykowskiego, uroczystościach upamiętniających katastrofę samolotu California Rocket w Ochotnicy Górnej i rekonstrukcji historycznej ostatniego zrzutu dla 1 PSP AK na Polankach nad Szczawą. Wykonaliśmy tam przelot zespołowy ośmiu samolotów. KKSL reprezentowała załoga w składzie Leszek Mańkowski i Henryk Serda.

2015 rok zakończyliśmy współorganizacją balu sylwestrowego w Muzeum Lotnictwa. W tym roku do białego rana bawiło się ponad 250 uczestników. W styczniu mamy ważną uroczystość a mianowicie 100 rocznicę urodzin płk pil. Ludwika Krempy. Uroczystość odbędzie się w 8 Bazie Lotnictwa Transportowego w Balicach. Gospodarzem będzie dowódca Bazy i SSLT o/Kraków. Chętnych do udziału w uroczystości, która odbędzie się 22 stycznia o godzinie 12-tej prosimy o zapisy do prezesa.

Składamy najserdeczniejsze życzenia urodzinowe styczniowym jubilatom: Bronisławowi Zawickiemu – 87 lat Mieczysławowi Działowskiemu – 86 lat Wiesławowi Wolańskiemu  – 85 lat Leszkowi Mańkowskiemu – 60 lat

Wszystkim, którzy nadesłali do nas życzenia świąteczne i noworoczne  – serdecznie dziękujemy! 🙂

mjr pil. Jan Cierniak, instruktor spad. przy samolocie Sido S1 Kania 3 001
1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page