top of page

Relacja z lutowego zebrania

We wtorek odbyło się ogólne zebranie Klubu na którym stawiło się ponad trzydziestu członków. Rozpoczęło się ono przywitaniem i przedstawieniem planu zebrania. Zebranie poprowadził nowo wybrany prezes – Leszek Mańkowski. Następnie sekretarz Klubu – Maria Pląder przedstawiła protokół z zebrania zarządu, na którym rezygnację z pełnienia funkcji złożył Zbigniew Sobeńko. Pani sekretarz odczytała uchwałę zarządu w której rekomendujemy nadanie tytułu „Honorowy Prezes KKSL” dotychczasowemu prezesowi Zbigniewowi Sobeńce. Uchwała zostanie przedstawiona Walnemu Zebraniu w dniu 4 marca. Leszek Mańkowski zaproponował nadanie Pani Lidi Sobeńko zaszczytnego tytułu „Honorowy Członek KKSL”. Propozycja zostanie poddana pod głosowanie na Walnym Zebraniu.

Kolejnym punktem było przedstawienie naszych działań w miesiącu styczniu. Wydarzeniem były 98 urodziny płk Ludwika Krepy zorganizowane przez kolegów z SSLWRP w 8 Bazie LTr, w Balicach. Z naszego Klubu uczestniczyli prezes, wiceprezes, sekretarz i siedmiu członków. Wręczyliśmy szacownemu jubilatowi upominki, a panie wręczyły kwiaty.

Po raz pierwszy publicznie został zaprezentowany sztandar naszego Stowarzyszenia wraz z dodatkami. Sadząc po reakcji członków – podobał się! Przedstawiony został całkowity koszt, który okazał się niższy od zakładanego. Poświęcenie sztandaru odbędzie się prawdopodobnie 16 kwietnia br. w czasie obchodów 50 rocznicy powstania KKSL. Skarbnik przedstawił stan konta sztandaru z którego wynika, że powinniśmy doskładać jeszcze trochę funduszy.

Miło mi zakomunikować, że przyjęliśmy do Klubu zasłużonego modelarza i pedagoga Zygmunta Firlita. Zygmunt jest wieloletnim członkiem Aeroklubu Krakowskiego i jednocześnie instruktorem, który od lat prowadzi osiedlową modelarnię. Witamy w Klubie!

Po raz pierwszy zjawili się wybitni członkowie AK – Mirosława Szneider-Rachwał i Wiesław Guzik. Mirka była wybitnym pilotem samolotowym i szybowcowym AK, a Wiesław skoczkiem spadochronowym – reprezentantem AK a później WKS Wawel i Polski na mistrzostwa Europy i świata. Oboje wyrazili chęć wstąpienia do naszego Stowarzyszenia.

Ostatnim punktem spotkania były wolne wnioski i film poświęcony płk Krępie. Następne spotkanie odbędzie się 4 marca i będzie Walnym Zebraniem. Pierwszy termin rozpoczęcia to 17.00. W przypadku niskiej frekwencji zebranie w drugim terminie rozpocznie się o godzinie 17,30. Zapraszamy!

LM

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page