top of page

Remembrance Day w Krakowie

26 listopada br. o godzinie 10.40 w kwaterze Wspólnoty Brytyjskie na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie przy ulicy Prandoty, odbyły się obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wspólnoty Brytyjskiej poległych na frontach wszystkich wojen i konfliktów zbrojnych. W uroczystościach uczestniczył Brytyjski Attache Obrony w Polsce Pułkownik (Group Captain) Dominic Morgan, Charge d’Affaires’a Ambasady RPA w Warszawie, Pan Christian Botha, Ambasador Australii w Warszawie JE Pan Lloyd Brodrick, Pastor David Brown, Kapelan Kościoła Anglikańskiego w Warszawie oraz brytyjski Konsul Honorowy w Krakowie Pan Kazimierz Karasiński.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele 8 Bazy Lotnictwa Transportowego na czele z dowódcą. płk pil. Pawłem Bigosem, przedstawiciele 6 Brygady Powietrznodesantowej, władz miasta Krakowa i organizacji kombatanckich. Seniorów lotnictwa reprezentowały dwa stowarzyszenia: Krakowski Klub Seniorów Lotnictwa, który wystawił poczet sztandarowy i Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP o/Kraków. Obydwa stowarzyszenia z prezesami na czele złożyły wiązanki kwiatów. Jak zwykle miłym akcentem był udział szkół anglojęzycznych. Młodzież uczestniczyła w uroczystości wraz ze sztandarami szkół. Punktualnie o 10,40 rozpoczęła się ceremonia przeprowadzona ściśle według brytyjskich regulaminów wojskowych.

Po zakończeniu uroczystości na cmentarzu udaliśmy się do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie na spotkanie towarzyskie. Była okazja do rozmów na tematy historyczne, lotnicze i nie tylko. Dziękujemy panu Pułkownikowi Dominicowi Morganowi za zaproszenie.

Dziękuję członkom KKSL za liczne uczestnictwo a Ali Sarapacie za fotki.

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page