top of page

Sierpniowe zebranie Klubu

Po przerwie wakacyjnej zebraliśmy się 4 sierpnia w MLP w sporym składzie. Było o czym mówić, bo przecież w ciągu tych dwóch miesięcy wiele się wydarzyło. W czasie spotkania mieliśmy okazję wręczyć brązowe odznaki „Za Zasługi dla Aeroklubu Polskiego” nadane z okazji 50-cio lecia KKSL. Dlaczego dopiero teraz? Bo dopiero teraz Zarząd AP zlecił wykonanie odznak, których wcześniej brakowało. Ale najważniejsze, że już są!

Przyjęliśmy formalnie nowego członka – Janusza BIELATOWICZA – któremu wręczyłem legitymację KKSL. Janusz był skoczkiem spadochronowym i pilotem szybowcowym Aeroklubu Krakowskiego w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.

Nareszcie Sąd Rejonowy wydał postanowienie o dokonaniu zmian personalnych. Czekaliśmy na to blisko półtora roku!

Jesteśmy w trakcie procedowania nadania imienia Braci Stanisława i Mieczysława DZIAŁOWSKICH jednej z ulic w Mielcu. Sprawę pilotuje mieszkający w Mielcu Mieczysław Działowski. Aż dziw bierze, że tak zasłużeni dla historii polskiego lotnictwa ludzie jeszcze nie doczekali się godnego uhonorowania. W Krakowie finalizujemy nazwanie nowych ulic imionami zasłużonych pilotów wojennych: płk Stanisława NAZARKIEWICZA i mjr Mariana PISARKA. W tym przypadku wielką pomocą służy pan Mateusz DROŻDŻ – autor książki „Szachownica z pawim piórem”.

W sierpniu odbędą się m.in.: VII Piknik lotniczy w Nowym Targu – 15-16.08, Air Show 2015 Radom – 22-23.08 no i oczywiście 28 sierpnia obchodzimy Dzień Lotnictwa!!!

Uroczystość nadania sztandaru Stowarzyszeniu Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP o/Kraków odbędzie się 28.08 o godzinie 11-tej w  Bazie Lotnictwa Transportowego w Balicach. Mamy zaproszenie na ta uroczystość.

Następne zebranie odbędzie się 1 września. Spotykamy się pod Pomnikiem Lotników przy Alei Jana Pawła II o godzinie 16.00, gdzie złożymy kwiaty w hołdzie naszym Bohaterom. Następnie przemieścimy się do gmachu MLP na comiesięczne spotkanie.

LM

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Opmerkingen


bottom of page