top of page

Spotkanie w Muzeum Lotnictwa Polskiego

Trwa letnia kanikuła, okres urlopowy i związana z nim przerwa wakacyjna. Koronawirus nie odpuszcza, ale w kręgach seniorów lotnictwa dzieje się.Z inicjatywy dyrekcji MLP w dniu 23 lipca 2020 roku odbyło się spotkanie darczyńców - członków Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa - którzy przekazali swoje pamiątki historyczne, powiększając tym samym zasoby muzealne.


Duchem sprawczym akcji jest nasz kolega klubowy Andrzej Chytowski, który wraz z dr Krzysztofem Mroczkowskim od miesięcy przygotowali i prowadzili akcję inwentaryzacji naszych darów. We wtorek odbył się "wielki finał" na którym dyrektor Muzeum, a zarazem wiceprezes KKSL, Krzysztof Radwan wręczył darczyńcom listy z podziękowaniem za ofiarność. Krzysztof Mroczkowski w swoim przemówieniu nie krył radości z pozyskania wartościowych

dokumentów i artefaktów, podkreślając jednocześnie fakt, że bez aktywnych seniorów nie ma sprawnie działającego muzeum. Oficjalnie również podano, że 12 września zostanie otwarta nowa ekspozycja w poddanym rewitalizacji hangarze głównym.

Zapraszam do obejrzenia relacji w wersji foto autorstwa Adama Sobieraja.53 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page