top of page

Adrian Król był gościem KKSL

Na nasze spotkanie w dniu 2 maja przybył wiceprezes Aeroklubu Krakowskiego, Adrian Król. Nasz gość, na wstępie swojego wystąpienia, wręczył nam piękny ryngraf z gratulacjami, od Aeroklubu Krakowskiego, z okazji Jubileuszu Stowarzyszenia KKSL.

Wiceprezes Adrian Król ma głos...

Następnie dowiedzieliśmy się o szczegółach działalności Aeroklubu w ostatnim roku i jego pięknych i ambitnych planach na rok 2023. W tym roku bowiem przypada 95 rocznica założenia Aeroklubu Krakowskiego oraz rozgrywane są po raz sześćdziesiąty najstarsze w świecie zawody samolotowe, czyli 60. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. F. Żwirko. Wszystkie te informacje wskazują na to, że Zarząd działa efektywnie i dobrze wypełnia swoje obowiązki wobec stowarzyszania AK.

Najlepszą jednak informacją jest to, że po kilkunastu latach uregulowano wreszcie zobowiązania finansowe Klubu, które wcześniej nie pozwoliły rozwinąć skrzydeł naszym lotnikom. Adrian Król zapewnił nas o chęci jak najbliższej współpracy i zaprosił na aeroklubowe uroczystości i spotkania. Był czas również na klubowe sprawy przy kawie i ciastku, które sponsorowali Krysia i Zygmunt Tomanek. On i Zygmunt Szeremeta otrzymali życzenia imieninowe poparte odśpiewaniem "100 lat"!

A później prezes KKSL omówił nasze uczestnictwo w wydarzeniach kwietniowych oraz plany na maj.

Najważniejsze z nich to udział pocztu sztandarowego na uroczystości zakończenia 60 Lotu... w Pobiedniku Wielkim, w dniu 13 maja o godzinie 17-tej, oraz udział w uroczystości pod pomnikiem "Lotników z Prokocimia", w dniu 21 maja o godzinie 11,30.

W dniu 21 maja w godzinach porannych uczcimy 79 rocznicę lądowania "cichociemnego" Leopolda Okulickiego skokiem spadochronowym pod pomnik w Wierzbnie. Gen. L. Okulicki był ostatnim dowódcą Armii Krajowej.

Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy i zapraszamy na spotkanie w dniu 6 czerwca.

Adrian Król, wiceprezes Aeroklubu Krakowskiego
102 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page