top of page

Generalska nominacja Ludwika Krempy

W piątek, 25 listopada 2016 roku, w 8 BLTr w Balicach odbyła się szczególna uroczystość. Prezydent RP, Andrzej Duda wręczył akt nominacyjny na stopień generała brygady naszemu najstarszemu członkowi – Ludwikowi Krempie. Wydarzenie to miało miejsce w hangarze obsługowym Bazy i odbyło się w asyście sztandaru jednostki i sztandarów organizacji seniorów lotnictwa, a uchwycone zostało okiem kamery niezawodnego Edwarda „Skorpiona” Wyroby z Wadowic.


Obecni byli członkowie rządu RP, władz wojewódzkich i samorządowych, kadra jednostki, seniorzy lotnictwa, lotnicy cywilni i zaproszeni goście – między innymi rodzina Pana Generała.

Po wręczeniu aktu nominacyjnego Prezydent wręczył szablę generalską, którą energicznie i z werwą przyjął nominowany J A później były gratulacje i prezenty, których Ludwik otrzymał mnóstwo. A jeszcze więcej życzeń, wśród których te zawierające „dużo zdrowia” przeważały… Krótka, żołnierska uroczystość, zakończyła się skromnym poczęstunkiem, a Dostojny Generał odjechał z rodziną na prywatny obiad.

Pragnę podziękować członkom pocztu sztandarowego: Markowi Pietruszce, Adamowi Sobierajowi oraz Krysi Mańkowskiej. Prezentowaliście się świetnie! A ponadto dziękuje za obecność wiceprezesowi Krzysztofowi Radwanowi i Andrzejowi Chytkowskiemu. Szkoda, że tylko tylu nas było, bo taka okazja zdarza się niezmiernie rzadko…

prezydent-wrecza-szable-kopiowanie
poczet-kopiowanie
nasze-panie-kopiowanie
my-kopiowanie
gen-ludwik-krempa-kopiowanie


kremopa2
krempa4
krempa5
krempa6
0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page