top of page

Jubileuszowy koncert Orkiestry Straussowskiej „Obligato”

Z okazji jubileuszu 30 lat Orkiestry Straussowskiej OBLIGATO, w teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbył się Koncert Jubileuszowy „Obligato Symphony Show”. Niezmiennie od trzydziestu lat orkiestra gra pod batutą jednego dyrygenta. Jest nim Maestro Jerzy SOBEŃKO – członek naszego, Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa.

Na zaproszenie Jerzego wzięliśmy w nim udział. My, czyli członkowie Krakowskiego KSL w liczbie 24 osób. I nie zawiedliśmy się. Po raz kolejny uczestniczyliśmy w uczcie duchowej, jaką jest zawsze występ tej, ulubionej przez nas, orkiestry.

Na jubileuszowy koncert, Jerzy Sobeńko wybrał bardzo urozmaicony repertuar. Od operowego, wraz z pięknymi partiami solowymi, damskimi i męskimi, po repertuar popularny, ale zagrany w wersji symfonicznej. Dało to wspaniały efekt. Blisko dwie godziny pięknej muzyki minęło jak mgnienie oka.

Po owacji na stojąco dostaliśmy jeszcze jeden utwór na bis. Świadomość, że kolejny koncert rozpoczyna się za godzinę, nakazała nam sprawne opuszczenie przepięknej „Loży Cesarskiej” w której posadziła nas Pani Jolanta Suder – prawa ręka prezesa Sobeńko od organizacji widowni 😊

Jeszcze tylko kilka zdjęć pamiątkowych w i przed teatrem i… kończymy to cudowne, wypełnione muzyką popołudnie.

Orkiestrze Obligato, życzymy kolejnych , pięknych lat w uszczęśliwianiu słuchaczy piękną muzyką. 100 lat Kochani!!!

Tekst i foto Leszek Mańkowski


136 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page