top of page

Lotniczy „Opłatek” w Muzeum Lotnictwa Polskiego

W ubiegły czwartek, 10 grudnia, członkowie krakowskich środowisk lotniczych spotkali się na „lotniczym opłatku. Już po raz trzeci organizatorem było Muzeum Lotnictwa Polskiego wraz z Krakowskim Klubem Seniorów Lotnictwa i Stowarzyszeniem Seniorów Lotnictwa Wojskowego o/Kraków. Przybyli również lotnicy z Aeroklubu Krakowskiego i Małopolskiego Klubu Paralotniowego. Łącznie ponad 90 osób życzyło sobie wszelkiej pomyślności w 2014 roku.

Spotkanie otworzył dyrektor MLP – Krzysztof Radwan, po czym kolejno zabrali głos prezesi – Zbigniew Sobeńko z KKSL i Benedykt Siemaszko ze SSLWRP. Powitali oni zacnych gości w osobach ojca Dominika Orczykowskiego i dowódcy 8 Bazy LT, płk pil Jacka Łazarczyka, no i oczywiście licznie przybyłych lotników i ich małżonki.

Po krótkim wystąpieniu Dominika i pobłogosławieniu „darów bożych” przystąpiliśmy łamiąc się opłatkiem, do składania życzeń. A później zaczęła się biesiada, bo organizatorzy przygotowali przednie jadło. Ponieważ jednak okazja była świąteczna, przeto zaimprowizowany chórek śpiewał nam najpiękniejsze kolędy. Niebawem cała sala dołączyła do wspólnego śpiewania i „Cichą Noc” zaśpiewaliśmy wszyscy.

Oczywiście spotkanie lotników nie mogło się obejść bez „Marsza Lotników”. Tym razem przygotowaliśmy się solidnie, i pod akompaniament Jerzego Sobeńki, odśpiewaliśmy sumiennie wszystkie zwrotki. Tak nam się to spodobało, że w kolejnej próbie osiągnęliśmy już całkiem niezły poziom…

Korzystając z okazji, wykonaliśmy wspólne zdjęcie dla przyszłych pokoleń. Oczywiście w hali ekspozycji, na tle ikony polskiego lotnictwa wojskowego – myśliwca PZL P-11C. Po wykonaniu wspólnej fotki zaczęły się zajęcia w podgrupach a w miarę toastów towarzystwo zaczęło się wykruszać.  Śpiewany repertuar też stawał się coraz bardziej rozrywkowy. Oczywiście – jak na lotników przystało. I tak, to piękne integracyjne spotkanie przeszło do historii. Obiecaliśmy sobie wraz z dyrektorem Radwanem, że w przyszłym roku zgromadzimy jeszcze więcej ludzi kochających lotnictwo. I tego się będziemy trzymać. Zatem wszystkiego najlepszego i  – do zobaczenia!

Zdjęcia – Bartek Cichoń, MKP tekst – Leszek Mańkowski

A tu link do śpiewanego przez nas „marsza Lotników” . Film poskładał Bartek Cichoń z MKP.Opłatek MLP 2013 zbiorowe
Opłatek MLP 3
Opłatek MLP 2
Opłatek MLP 1
Nasi szacowni nestorzy - Ludwik Krępa i o. Dominik Orczykowski
Opłatek MLP 4
Opłatek MLP 5
Spiewamy kolędy
Nasz Opłatkowy chórek

9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Komentáře


bottom of page