top of page

Sezon lotniczy na Pobiedniku Wielkim otwartySobota dnia 20.04. od samego rana zapowiadała się obiecująco . Co prawda słońce było nad chmurami jednakże zjawisk pogodowych niebezpiecznych dla lotnictwa meteorolodzy nie zapowiadali . Na lotnisko Aeroklubu Krakowskiego śpieszą piloci z różnych kierunków i okolic Krakowa .

Pobiednik Wielki jako obiekt lotniczy zarządzany jest przez niezwykle utalentowaną , piękną o miłej aparycji Dyrektor , Panią Sabinę Hawryłko . Kobieta piastująca tak odpowiedzialną funkcję zadziwia znajomością problemów lotniczych . Pani Dyrektor widzi stały wzrost szeregów lotniczych po przez intensywne szkolenie w sekcjach samolotowej , szybowcowej , balonowej , spadochronowej oraz lotniarskiej . W tym sezonie odbędą się dwie imprezy ogólnopolskie organizowane na lotnisku Pobiednik Wieki – jedną z nich to

20 Krakowskie Zawody Balonowe rozgrywane w dniach 30 maja do 2-go czerwca o Balonowy Puchar Polski . Starty balonów odbędą się z terenów gminy Bochnia.

Piloci samolotowi będą czynić przygotowania do 51 Rajdu Samolotowego Południowo Zachodniej Polski który odbędzie się w dniach 4-7 lipca br. Rozmowa musiała być kilkakrotnie przerywana wydawaniem dyspozycji przez Panią Dyrektor dotyczącej przygotowania do odlotu śmigłowcem osoby Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej .

Na płaszczyźnie lotniska odbywały się zawody samolotowe na celność lądowania . Na starcie samolotowym nie przypadkowo czekała motolotnia której właścicielem i doskonałym pilotem jest Pan Andrzej Gumula . Pan Andrzej uczestniczył w zawodach na celność lądowania . Konstrukcja motolotni stale udoskonalana przez właściciela jest niezawodna . 100 – konny silnik „Subaru” w zadziwiający sposób nadaje skrzydłu prędkości przy starcie i podczas lotu o czym przekonałem się osobiście. Pan Andrzej był tak miły i zaproponował lot swoją wypieszczoną motolotnią . Przystałem z ochotą , muszę przyznać , że nie miałem okazji przebywania w powietrzu na takiej konstrukcji statku powietrznego. Byłem pasażerem motolotni kierowanej wprawną , pewną ręką doskonałego pilota. Nowe wrażenia odniesione podczas lotu nad lotniskiem są moim poszerzonym doświadczeniem lotniczym . Jestem pełen podziwu dla umiejętności pilotażowych Pana Andrzeja który w klasie motolotni zdobył pierwsze miejsce na celność lądowania . Marzeniem Pana Andrzeja jest motolotnia o szybszym skrzydle na które na razie finansowo nie może sobie pozwolić . Miłych ,sympatycznych , odważnych pilotów jest na lotnisku wielu i to oni tworzą atmosferę przyjazną dla mieszkańców Krakowa i okolic , których w imieniu Aeroklubu Krakowskiego Pani Dyrektor do siebie na Pobiednik Wielki serdecznie zaprasza .

Odczytanie wyników rozgrywanych zawodów na celność lądowania odbywała się w miłej atmosferze przy kawie , herbacie i kiełbaskach .

W zawodach samolotowych a celność lądowania brało udział 17 pilotów . Komisja ustaliła kolejność miejsc które zajęli :

1. Pan pil. Artur Szwed

2. Pan pil. Marcin Wieczorek

3. Pan pil. Janusz Nosalski

4. Pan pil. Adam Wnęk

Pan pil. Wojciech Maziarz

Pan pil. Bartłomiej Witkowicz

5. Pan pil. Maciej Podołowski

Pan pil. Dominik Grzywnowicz

6. Pan pil. Witold Słaboń

7. Pan pil. Tomasz Bularz

8. Pan pil. Janusz Nowak

Pan pil. Dawid Nosalski

Pan pil. Andrzej Godula

Pani pil. Anna Borowiec

9. Pan pil. Dariusz Wcisło

Pan pil. Artur Witkowicz

Kategoria – motolotnie

1.Pan pil. Andrzej Gumula

Tekst i zdjęcia Tadeusz Gola


103_2487

103_2488
103_2501
103_2503
103_2504
103B2493
103B2494
103B2497
3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page