top of page

Upamiętniliśmy załogi PLL LOT, które zginęły w katastrofach lotniczych.

Zaktualizowano: 6 paź 2022

5 października 2022 roku, w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odsłonięto tablicę upamiętniającą członków załóg samolotów pasażerskich PLL LOT, którzy zginęli w czasie pełnienia obowiązków służbowych w latach 1936 - 1987.

Inicjatorami powstania tablicy byli: p. Yvette Poplawska oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie w konsultacji z PLL LOT. Autorem jest artysta rzeźbiarz, pilot szybowcowy - Robert Firszt. Uroczystość odbyła się z udziałem kompanii honorowej 6 BPD, władz województwa i miasta, przedstawicieli wojska, Polskich Lini Lotniczych LOT wraz z pocztem sztandarowym, oraz senioralnych organizacji lotniczych i pozostałych gości. Krakowski Klub Seniorów Lotnictwa wystąpił ze sztandarem, w licznym składzie, jak przystało na gospodarzy. Tablica została umieszczona na "Ścianie Pamięci".

Po złożeniu wieńców i kwiatów oraz poświeceniu tablicy przez kapelanów wojskowych, uczestnicy udali się do głównego gmachu MLP, gdzie uczestniczyliśmy w sesji naukowej, mającej na celu zapoznanie uczestników z katastrofami polskich samolotów pasażerskich. Na zakończenie odbyła się krótka dyskusja, którą podsumował dyrektor MLP - p. Tomasz Kosecki.


Dziękuję naszym seniorom za liczne przybycie. Prezentowaliście się pięknie!

Tekst i foto Leszek Mańkowski
126 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page