top of page

Wielkanocne spotkanie w 8 Bazie Lotnictwa Transportowego

Na zaproszenie dowódcy 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Balicach, płk dypl. pil.  Jacka Łazarczyka, delegacja Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa w składzie Krzysztof Radwan i Leszek Mańkowski, wzięła udział w spotkaniu Wielkanocnym.

Odbyło się ono w hangarze obsługowym i było – jak zwykle u lotników – pięknie przygotowane.  Żołnierzy i zaproszonych gości przywitał Dowódca Bazy, w zwięzłych żołnierskich słowach życząc wszystkim zdrowych i wesołych Świąt Wielkiej Nocy. Następnie  kapelan wojsk lotniczych  dokonał poświęcenia pokarmów. A cała ceremonia odbyła się z samolotami w tle. Najnowszym modelem Sky Trucka rodem z Mielca, wyposażonego w awionikę opartą na ciekłokrystalicznej technologi, czyli jak mówią z „telewizorami”. Ale rarytasem była nowiutka CASA 295, również z super nowoczesną avioniką. Przyznam, że siedząc w kokpicie nie bardzo widziałem się w roli pilota tego pięknego samolotu, co widać po mojej minie. Natomiast świetnie czułem się w fotelu pasażera w kabinie transportowej co udokumentował nasz przyjaciel z Muzeum Armii Krajowej – Robert Springwald – autor zdjęć.

Reasumując, było to bardzo pogodne, rzec by można  wiosenne spotkanie, mimo  że aura na zewnątrz hangaru wiosenną raczej nie była. I co ważne – nawet meteorolodzy wiosny jeszcze nie widzą. Tak więc po wzajemnych życzeniach i wspaniałym żurku pod białą kiełbaskę, oraz innych smakołykach przygotowanych przez szefa kuchni, rozjechaliśmy się, by w ciepłych domach i w fotelach spędzić Święta.  Bo na niedzielę i poniedziałek prognozowana jest iście zimowa aura. Ponieważ jednak meteorologia jako nauka ścisła bliska jest szamaństwu, to zawsze może zdarzyć się jakiś cud i wyjrzy słoneczko. Czego Wam i sobie życzę.

Leszek Mańkowski


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page