top of page

Listopadowe zebranie Klubu

Odbyło się ono  4 listopada w gościnnych progach Muzeum Lotnictwa Polskiego, a rozpoczęło minutą ciszy dla uczczenia niedawno zmarłego członka naszego stowarzyszenia – Janusza Czechowskiego.

Ponieważ nie byłem obecny na poprzednim zebraniu ze względu na nałożony termin posiedzenia Rady Seniorów Lotnictwa w Warszawie, przeto zaprezentowałem otrzymane w czasie jubileuszu listy gratulacyjne jakie wystosowały do nas instytucje państwowe i stowarzyszenia oraz  otrzymane „fanty”. Było tego sporo, więc musiałem się bardzo streszczać. Wręczone zostały wyróżnienia członkom nieobecnym na jubileuszowym spotkaniu.  Srebrne odznaki „Za Zasługi dla Aeroklubu Polskiego” otrzymali koledzy: Marek PIETRUSZKA i Andrzej ŚWIERCZYŃSKI. Zostały również wręczone medale 50-cio lecia KKSL.

Miłym akcentem było przyjęcie nowe członka stowarzyszenia, którym jest kol. Wojciech PILCH. Dwóch  nowych kolegów zamierza wstąpić do naszego klubu.

Następnie przedstawiłem plan działania klubu na 2015 rok. Wiceprezes Krzysztof RADWAN w swoim wystąpieniu zaprosił nas do odbywania zebrań w nowym gmachu MLP, gdzie mamy do dyspozycji trzy sale do wyboru, oraz herbatę i kawę pod ciastko. Dyrektor MLP zauważył, że w pięćdziesięcioletniej historii naszego klubu nie było bardziej godnego miejsca dla spotkań seniorów lotnictwa jak w nowym gmachu muzeum. Dodatkowym udogodnieniem jest zlokalizowanie przystanku tramwajowego przy al. Jana Pawła II dokładnie naprzeciw Muzeum. Odbywanie zebrań w tym zacnym miejscu umożliwi bliższy kontakt z eksponatami, których jest coraz więcej. Niebagatelną sprawą jest również dostosowanie gmachu dla potrzeb ludzi niepełnosprawnych. Ci którzy pomagali naszemu niepełnosprawnemu koledze jeżdżącemu na wózku w dostaniu się na zebranie w Klubie Garnizonowym wiedzą co to znaczy. Po kilku ostatnich spotkaniach zostawaliśmy z Jurkiem sam na sam, ponieważ nasi sprawni koledzy dziwnie szybko opuszczali zebranie… W Muzeum mamy windy i toalety na każdym piętrze, więc ten problem się kończy. Mamy też do dyspozycji kino. Zdecydowana większość uczestników zebrania z dużym zadowoleniem przyjęła zaproszenie dyrektora, tym bardziej, że w muzeum znajduje się nasza siedziba i biuro.

W kolejnym punkcie zebrania dyskutowaliśmy nad zwiększeniem składki rocznej. Dotychczasowa kwota bowiem, ledwie zabezpiecza nasze bieżące wydatki związane z prowadzeniem pracy biurowej, obsługą korespondencji, udziałem w pogrzebach i innych uroczystościach okolicznościowych i państwowych /zakup kwiatów i zniczy oraz koszty transportu/. Prezydium zaproponowało podniesienie kwoty do 100 zł rocznie i zaprosiło zebranych do dyskusji. W toku dyskusji nasi członkowie opowiedzieli się za kwotą minimalną 60 zł rocznie. I taka kwota została przegłosowana. Tak więc od stycznie 2015 roku minimalna składka roczna wynosi 60 zł.

Odbyła się też mała uroczystość jubileuszowa. Otóż czterech naszych seniorów osiągnęło zacny wiek. 85-tkę obchodzili: Stanisław STECZEK, Mieczysław BUŁAT i Stanisław JASTRZĘBSKI, a 75 lat ukończył nasz wiceprezes Edward POPIOŁEK. Wszyscy jubilaci otrzymali okolicznościowe dyplomy z życzeniami, róże, całuski od pań i po pysznej szarlotce, którą specjalnie dla Nich upiekła Krysia Mańkowska. Dodam jeszcze, ze Jurek BOŻYK otrzymał zaszczytny tytuł „Seniora Małopolski”, którego mu serdecznie gratulujemy, a Bronek ZAWICKI został odznaczony medalem.

OGŁOSZENIA

Przypominamy, że 10 grudnia o godzinie 12,00 w kościele O.O. Kapucynów przy ul. Loretańskiej odbędzie się tradycyjna msza święta dla lotników na którą zaprasza o. Dominik ORCZYKOWSKI.

Tradycyjnie już zapraszamy na spotkanie „opłatkowe” które odbędzie się 12 grudnia o godzinie 17-tej w Muzeum Lotnictwa. Organizujemy go wspólnie ze Stowarzyszeniem Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP o/Kraków, Aeroklubem Krakowskim i Małopolskim Klubem Paralotniowym. Jest to spotkanie składkowe którego koszt ustalono na 50 zł od osoby. Kwotę tą trzeba będzie uiścić na następnym spotkaniu w dniu 2 grudnia, w MLP.

„Lotniczego Sylwestra” proponuje dyrektor Radwan w Muzeum Lotnictwa Polskiego. Po raz pierwszy odbędzie się sylwestrowy bal lotników w nowym gmachu MLP! Koszt balu wyceniono na 240 zł od pary. Zainteresowanych prosimy o szybką decyzję i powiadomienie sekretariatu MLP lub prezesa KKSL o chęci udziału. Jest to potrzebne dla określenia skali przedsięwzięcia. Oczywiście wpłaty będziemy przyjmować dopiero w połowie grudnia. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie, która poprzez swoje miejsce przesiąknięta będzie duchem awiacji…

100_7898
100_7889
100_7902
100_7904
100_7907
100_7911
100_7912
100_7913
100_7914
100_7915
100_7917
1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page