top of page

Piękny Jubileusz Jana Andrzeja Kujawskiego

Wczoraj obchodziliśmy uroczyście wielki dzień naszego wiceprezesa – Jana Andrzeja Kujawskiego. Jego 90. urodziny!

Jan Andrzej Kujawski z Małżonką Stanisławą Zolich - Kujawską

Wśród Rodziny, zaproszonych, znamienitych gości, oraz nas – członków Krakowskiego KSL, Janek – jak sam zeznał 😊 – czuje się znakomicie. Stąd Jego decyzja, że jak świętować taki zacny Jubileusz, to tylko w znamienitym gronie.

Świętowaliśmy w restauracji „Biesiada u Dobrego” którą prowadzi nasz latający kolega Jacek. Wśród fotografii samolotów i innych lotniczych artefaktów czuliśmy się jak w domu. Ze Słopnic dotarł do nas wspaniale upieczony dzik! I równie znakomity tort. To rodzina małżonki Jana – Stasi – w ten sposób zaakcentowała , że lubi naszego Janka 😊Jubilat, razem ze swoim starszym bratem Aleksandrem, wprowadzili wesołe akcenty, rozbawiając do łez towarzystwo swoimi wspomnieniami z początków kariery lotniczej.

Z lewej wójt Gminy Słopnice, Pan Adam Sołtys. Z prawej Aleksander Kujawski z Małżonką

Andrzej Szymczak z Warszawy – prezes Warszawskiego KSL – który przybył na uroczystość w towarzystwie Danusi Paciorek, przywiózł piękne fanty oraz przepiękne, wierszem pisane życzenia, podparte takimż życiorysem.

Andrzej Szymczak składa życzenia Jubilatowi

Nasi członkowie również stanęli na wysokości zadania, bo wierszem pisane życzenia wydeklamowali: Marylka Kołaś, Augustyn „Gucio” Konior i Bogdan Koraszewski. Od całego Klubu nasz prezes otrzymał obraz z wizerunkiem największego samolotu którym latał, czyli DC-8, w barwach Swissair. Dzieło to – specjalnie dla Jana – popełnił nasz przyjaciel, artysta plastyk Robert Firszt. Nie muszę dodawać, że się podobało.

Marylka Kołaś składa wierszowane życzenia

Nie obyło się bez muzyki a solowy popis gry na saksofonie dał Jerzy Domicz, przyjaciel Janka. Pod „Hiszpańskie oczy” zatańczyliśmy z Krysią, żeby impreza mogła nazwać się taneczną. Piękny to był wieczór.

Jankowi śpiewaliśmy 100 lat plus VAT w zdrowiu, szczęściu i radości. I niech tak będzie! Wszystkiego najlepszego drogi Jubilacie!


311 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page