top of page

Pierwsze po wakacjach zebranie

We wtorek odbyło się pierwsze po wakacjach zebranie członków Klubu. Mimo upałów frekwencja dopisała. Przybyło na nie blisko 30 członków. Omawiane były sprawy organizacyjne, oraz nasz udział w obchodach 50-lecia powstania Muzeum Lotnictwa Polskiego. Pragnę przypomnieć, że zainteresowani wzięciem udziału w jubileuszowym koncercie w Muzeum Lotnictwa powinni zgłaszać akces u kol. Marii Pląder wraz z opłatą za bilet w kwocie 45 zł od osoby. Ustalono również, że 1 września delegacja Klubu złoży kwiaty pod Pomnikiem Lotników przy al. Jana Pawła II.

W trakcie zebrania Prezes przypomniał o 70-tej rocznicy „Rzezi Wołyńskiej”, a kol.  Stanisław Jastrzębski – autor wielu opracowań historycznych dotyczących kresów wschodnich – w zwięzłych słowach przedstawił genezę tej narodowej tragedii.

Kol. Maria Pląder odczytała list z zaproszeniem do Cierlicka na obchody 81 rocznicy katastrofy Żwirki i Wigury. W tym roku zaplanowano skromne uroczystości w dniu 11 września. Rozpoczną się one w godzinach popołudniowych złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Lotników, a następnie odbędzie się msza w pobliskim kościele. Oczywiście dla wszystkich uczestników otwarty będzie „Dom Polski”.  Nasz klub w tym roku nie organizuje wspólnego wyjazdu, tak więc wszyscy zainteresowani uczestnictwem w obchodach muszą zorganizować własny transport.

Następne zebranie klubowe odbędzie się we wtorek 3 września.

LM

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Bình luận


bottom of page