top of page

Tomasz KOSECKI nowym dyrektorem Muzeum Lotnictwa Polskiego

Zaktualizowano: 19 sie 2021

8 sierpnia rozpoczął urzędowanie dyrektor MLP, mgr inż. Tomasz Kosecki. Pełniący dotychczas obowiązki dyrektora pan Tomasz Krzaczyński pozostaje w MLP na stanowisku wicedyrektora.W dniu 17 sierpnia odbyło się spotkanie delegacji Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa z nowym dyrektorem. Spotkanie, które trwało blisko dwie godziny, pozwoliło poznać się obu stronom. My przedstawiliśmy nasze plany i zakres działania klubu - dyrektor nakreślił cele do zrealizowania. Wizyta przebiegła w bardzo dobrej atmosferze a poruszane tematy kolejno rozwiewały nasze wątpliwości i obawy co do naszej wspólnej egzystencji w murach tej zacnej instytucji kultury. W toku rozmów okazało się, że na wiele spraw mamy taki sam pogląd i wiele tematów oraz projektów możemy wspólnie realizować. Ze swej strony zadeklarowaliśmy wolę daleko idącej współpracy i gotowość do działania na polu m.in. edukacji młodego pokolenia. Szczególnie cieszy życzliwe podejście Dyrektora do modelarstwa, które jak wiadomo, jest wstępem do "dużego" lotnictwa.

Nowy dyrektor jest człowiekiem energicznym, rzutkim i rzeczowym. Na tym niewątpliwie odpowiedzialnym stanowisku życzymy mu samych sukcesów w pielęgnowaniu tradycji i historii ukochanego przez nas, seniorów, lotnictwa.

W spotkaniu wzięli udział członkowie KKSL: prezes Leszek Mańkowski, Henryk Serda, Adam Sobieraj, Paweł Janisiewicz i Jan Kujawski

Foto: Jan Kujawski217 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page